Вперше кількість українців, які є противниками НАТО, становить менше 50%

51,8 % українців, згідно з даними соціологічного дослідження, проведеного наприкінці минулого року Центром з інформаційних проблем територій НАН України, є прихильниками НАТО. Такі дані були оприлюднені на розширеному засіданні Міжвідомчої робочої групи в інформаційній сфері в складі Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО, що відбулося 29 січня на базі Інституту міжнародних відносин. Під час засідання було розглянуто підсумки виконання в областях у 2009 році Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки, координацію діяльності з виконання якої здійснює Державний комітет телебачення та радіомовлення України.

Вперше, крім членів робочої групи, участь у зустрічі взяли представники більшості обласних державних адміністрацій, зокрема і Чернівецької, а також співробітники Центру інформації та документації НАТО в Україні. Як зазначила член Міжвідомчої робочої групи Світлана Лі, торік виконано близько 70% заходів програми, не зважаючи на повну відсутність фінансування. Зважаючи на це, акцент було зроблено на ефективному виконанні заходів, які не потребують особливих витрат, скажімо, інформаційному наповненню офіційних веб-сайтів виконавчих органів влади, використання можливостей співпраці з посольствами та міжнародними організаціями, якомога ширшому залученню громадських об’єднань. Учасників засідання детально ознайомлено з діяльністю Центру інформації та документації НАТО, що був відкритий у 1997 році з метою надання безкоштовної та своєчасної інформації про Альянс усім зацікавленим сторонам та надання підтримки Україні у поліпленні обізнаності про НАТО в Україні та інших організацій в контексті інформування суспільства про діяльність Альянсу. Як зазначив, підсумовуючи засідання, перший заступник голови Держкомтелерадіо України, Національний координатор співробітництва України з НАТО в інформаційній сфері Анатолій Мураховський, нашим ключовим завданням є не агітація за вступ до НАТО, а, передусім, збільшення кількості громадян, обізнаних щодо Альянсу та співробітництва України з ним.

До слова, на Буковині відповідно до Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України прийнято відповідне розпорядження. Управлінням інформації та зв’язків з громадськістю, на яке покладено функцію координації інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України, налагоджено взаємодію з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації, засобами масової інформації, Національним університетом ім. Ю.Федьковича, регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій, науковою бібліотекою імені Михайла Івасюка. На офіційному веб-сайті облдержадміністрації постійно розміщуються матеріали з цього питання у розділі «Євроатлантична інтеграція», запроваджено постійні рубрики в друкованих ЗМІ комунальної власності, а в ефірі обласної державної телерадіокомпанії питання НАТО висвітлюються у цикловій телевізійній програмі «Європейським шляхом», що у 2009 році, крім рубрики «Новини євроатлантичної інтеграції», доповнена новими рубриками «Щоденник євроатлантиста» та «Досвід сусідів».

У 2009 році продовжила свою роботу створена розпорядженням голови облдержадміністрації лекторська група з проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в краї щодо діяльності НАТО та співробітництва України з Альянсом, якою проведено виїзні семінари «Україна - НАТО: шляхи співробітництва» в районах області. Торік у рамках виконання цільової програми інформування громадян про НАТО з ініціативи голови обласної державної адміністрації Володимира Куліша у світ вийшов інформаційний посібник «Україна - НАТО: від знайомства до повноправного членства». Її автором-укладачем є кандидат кафедри міжнародних відносин ЧНУ, експерт лекторської групи з питань НАТО Михайло Павлюк.

У посібнику разом з матеріалами для дискусії аналізуються передумови створення НАТО. Також увага приділяється становленню взаємовідносин між Україною та НАТО, правовим аспектам та перевагам членства у цій політико-безпековій організації. Посібник розрахований на державних службовців, посадових осіб, передусім місцевого самоврядування та широке коло читачів, які цікавляться питаннями євроатлантичної інтеграції. Він виданий Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

 

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації