Фірма, що мала ремонтувати вулицю Хмельницького у Чернівцях, звинувачує мерію у відкатах, корупції та переслідуванні

СТРАЖДЕННА ВУЛИЦЯ /


ТОВ Виробничо-будівельне підприємство "Укргазкомплект", яке мало в Чернівцях виконати ремонт вулиці Богдана Хмельницького, звинувачує Чернівецьку міськраду в корупції, "відкатах" і кримінальних переслідуваннях. Про це йдеться у відповіді на запит, який фірмі надіслала редакція molbuk.ua

Зокрема, у листі повідомляється, що "порушення графіка виконання робіт на вулиці Б. Хмельницького відбулося у зв’язку з бездіяльністю Замовником будівництва, оскільки відбулась затримка в передачі об’єкту Підряднику".

"Відповідно до умов договору Замовник повинен до початку робіт здійснити попередню оплату у розмірі 15% від вартості робіт, для закупівлі будівельних матеріалів, але станом на сьогодні жодної гривні відповідно до умов договору не перераховано на рахунок Підрядника", - йдеться у листі за підписом директора "Укргазкомплекту" В’ячеслава Опанасенка.

Керівництво фірми також повідомляє, що йому відомо, що кошти на виконання зазначених робіт виділені та наявні на рахунках міської ради, і з цього приводу підприємство звернулося до суду з приводу "захисту своїх законних інтересів та спонукання Замовника будівництва до виконання умов договору".

Водночас керівництво підприємства у своєму листі висловило незадоволення публікаціями в чернівецьких ЗМІ, в котрих від імені міського голови Чернівців "подається недостовірна та неправдива інформація відносно діяльності, місця знаходження, а також досвіду виконання будівельних робіт підприємством".

"У свою чергу повідомляємо, що ТОВ ВБП "Укргазкомплект" мало досвід виконання будівельних робіт в місті Чернівцях, а саме – реконструкція дорожнього покриття по вулиці Комунальників, котре було виконане належним чином, за власні кошти нашого підприємства, прийняті громадою, при цьому розрахунки за виконані роботи були здійснені із значним запізненням - понад ріік з моменту приймання – передачі робіт", - повідомляється в листі.

Разом з тим, фірма звинувачує посадових осіб Чернівецької міськради начебто у кримінальному переслідуванні підприємства.

"Ще до оприлюднення переможця по даній державній закупівлі, секретарем Чернівецької міської ради Кушніриком Я. Д. було здійснено замовне кримінальне переслідування нашого підприємства, з використанням свого службового становища, що не добавило довіри до місцевої влади відносно використання власних коштів нашого підприємства для початку виконання будівельних робіт. Оскільки першочергові витрати на закупівлю будівельних матеріалів складають понад 8 мільйонів гривень", - йдеться у заяві.

Водночас підприємство заявляє, що не відмовляється від виконання умов договору з міськрадою, але "в свою чергу вимагає від замовника будівництва належного виконання умов договору та всебічного сприяння у виконанні зазначених робіт підрядником".
 

Як відомо, міська рада планує розірвати угоду з підрядником з ремонту вулиці Б. Хмельницького, бо фірма досі не розпочала виконувати роботи.

 

*****

Представник фірми, яка перемогла в тендері на ремонт вулиці Богдана Хмельницького, проходить по кримінальному провадженню щодо якості ремонту вулиці Каспрука

Договір між Чернівецькою міськрадою та підприємством "Укргазкомплект", яке мало відремонтувати вулицю Б. Хмельницького, передбачає, що мерія має право виділити фірмі аванс, але не зобов’язана його виділяти. Про це в коментарі журналісту molbuk.ua повідомив міський голова Олексій КАСПРУК.

Зокрема він спростував звинувачення підприємства в бік міськради щодо зловживань, корупції та переслідувань фірми "Укргазкомплект".

"Представник цього підприємства проходить по кримінальному провадженню щодо якості ремонту вулиці Каспрука. Він представляв цю фірму на засіданнях комісій. Яка корупційна складова може бути, якщо договір підписано, і графік підписаний? Іди працюй, ми перераховуємо гроші від виконаних вами робіт. Все. Крапка. Договором передбачено, що ми маємо право надавати аванс, але не зобов’язані", - сказав Каспрук.

Водночас він вважає, що "якщо це така серйозна і потужна фірма, яка виконала роботи на багатьох об’єктах по всіх світах, то нехай вона виконає ремонт на 500 тисяч, а пізніше мерія їм виплатить ці гроші, як тільки їх пропустить казначейство".

"Не питання! Але розпочніть роботу, а не сидіть цілий місяць на одному місці, і не розповідайте нам про корупційні складові", - додав він.

На запитання, чи буде міська рада продовжувати співпрацю з цим підприємством у подальшому, Олексій Каспрук відповів: "Продовжувати співпрацю можна тільки тоді, якби співпраця в нас до цього часу була. А її не було взагалі. Згідно з договором, згідно із затвердженим графіком робіт підприємство мало в грудні працювати на вулиці Б. Хмельницького. Але вони нічого не роблять. Значить будемо розривати договір, бо іншого шляху немає. Оголошуватимемо повторний тендер, і будемо шукати нового підрядника, який здатний працювати".

"А ця участь у тендері була, швидше за все, задля того, щоб отримати аванс і нічого не робити. Ми поки що бачимо більше бажання отримати аванс будь-якою ціною, аніж виконати роботи і отримати гроші за чесно зароблену працю", - додав О. Каспрук.

Нагадаємо, підприємство "Укргазкомплект" звинуватило Чернівецьку міськраду у зловживаннях, "відкатах" і кримінальних переслідуваннях.

 

Фото МБ


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації