Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Вибори-2010: о 20.00 Україна почує результати п'яти екзит-полів

  • 5965

У неділю, 17 січня, в день виборів президента України заплановано проведення п'яти опитувань виборців на виході з виборчих дільниць. Зокрема, Фонд Демократичні ініціативи, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова створили консорціум Національний екзит-пол.Соціологи мають намір опитати близько 13 тисяч респондентів на 240 виборчих дільницях. Помилка вибірки не перевищить 2,5% для лідерів перегонів і буде в межах 0,7% - 1,5% для інших кандидатів. Результати загальнонаціонального опитування оприлюднять одразу після закриття виборчих дільниць о 20:01.
Телеканал Інтер замовив всеукраїнський екзит-пол і підписав угоди з соціологічними компаніями SOCIS, Ukrainian sociology service і ФОМ-Україна. На виході з виборчих дільниць буде опитано 15 000 виборців у всіх областях України, АР Крим, містах Києві та Севастополі.

Опитування буде проводитися методом face-to-face. Результати екзит-полу буде оприлюднено о 20:00 в ефірі телеканалу Інтер.

Власний екзит-пол планує провести телеканал ICTV. Соціологічне дослідження допоможе організувати компанія GFK NOP. Компанія проводила екзит-пол на чотирьох останніх виборах у Великій Британії (1992, 1997, 2001, 2005 роки). Вона ж буде організатором екзит-полу на замовлення провідних медіа (BBC, SKY, ITN) на виборах у Великій Британії в 2010 році.

У рамках екзит-полу буде опитано 20 тисяч виборців на 300 виборчих дільницях України. Передбачається, що буде залучено 900 інтерв'юерів. Даний екзит-пол стане одним з наймасштабніших серед усіх, що проводилися раніше в Україні. Результати оголосять о 20:00 ексклюзивно в ефірі телеканалу.

Крім того, свій власний екзит-пол планує провести Савік Шустер студія. Опитування на 350 виборчих дільницях проведе соціологічна служба від продакшну, яка щотижня відбирає гостей п'ятничної програми Шустер live. Компанія має намір опитати близько 20 тисяч виборців.

Особливістю саме цього екзит-полу буде те, що оголошуватимуться не тільки результати щодо вибору громадян, але і свій соціологічний портрет: вік, стать, освіта, професія. За словами Савіка Шустера, результати опитування буде оголошено о 20:00 на телеканалі Україна.

На замовлення газети Аргументи і факти в Україні екзит-пол у день виборів президента проведе Український інститут соціальних досліджень ім. Олександра Яременка.
Опитування на 350 виборчих дільницях проведе Український інститут соціальних досліджень ім. Яременка і центр Соціальний моніторинг. Передбачається, що буде залучено 800 інтерв'юерів. Вони має намір опитати близько 15 тисяч виборців.

 

Кореспондент.net