Передвиборчі "наїзди" Росії на Україну

Останніми днями перед виборами на нинішнього главу держави посипалися заяви з боку Росії. До того ж досить песимістичного змісту. У Росії стверджують, що у Віктора Ющенка "політична агонія" і пророкує йому трибунал. Визнання голодомору геноцидом українського народу Росія вважає частиною виборчої кампанії В.Ющенка, а його президентська діяльність зводилася до одного – "зробити все, щоб посваритися з Росією".

Як тільки Президент України ініціював створення Міжнародного трибуналу над злочинами комунізму, звернувшись до лідерів Росії, Польщі, Грузії, країн Балтії з пропозицією підписання Міжнародної угоди про створення такого трибуналу, Москва поспішила відреагувати. Глава комітету Держдуми РФ у справах СНД і зв'язках із співвітчизниками Олексій Островський заявив, що у Віктора Ющенка "політична агонія", йому загрожує трибунал за злочини проти власного народу. О.Островський зазначив: "Будучи переконаним у тому, що В.Ющенко у свій час був приведений до влади американцями для максимального руйнування російсько-українських відносин, розглядаю його ініціативу про створення міжнародного трибуналу як передсмертну політичну агонію". Російський парламентарій вважає, що "нащадки сучасних українців влаштують інший трибунал - з розслідування злочинів В.Ющенка проти власного народу, який він за п'ять років свого президентства довів до повного убозства".

Якщо пригадати рішення Апеляційного суду у Києві, який визнав голод у 1932-1933 роках геноцидом українського народу, то голова комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Костянтин Косачов назвав його "частиною виборчої кампанії В.Ющенка". Крім того, за словами К. Косачова, Президент України зробив "відчайдушну спробу зберегтися при владі через реалізацію "операції Голодомор". К.Косачов зазначив, що це рішення українського суду "абсолютно політизоване, воно приймалося похапцем і не містить жодних переконливих доказів геноциду саме стосовно українського народу". Він додав, що український суд після винесення такого вердикту не має права називатися судом. І повідомив, що прогнозує "нищівну поразку В.Ющенка" на президентських виборах в Україні. "Я прогнозую також, що з відходом Ющенка з політичної арени незалежно від того, хто стане новим Президентом України, актуальність теми Голодомору не збережеться", - зазначив голова комітету Держдуми.

Песимістичний прогноз щодо переобрання А.Ющенка на другий строк дає і голова Держдуми РФ Борис Гризлов. Він вважає очевидним те, що Президент України не зможе переобратися на другий строк, "оскільки весь період своєї роботи як глава держави використав проти власної країни". "Ні для кого не секрет, що Президент в Україні зміниться. Ющенко жодним чином не отримає підтримки населення", - зазначив Б.Гризлов. "Він (В.Ющенко, - ред.) робив все, щоб посваритися з Росією, цей Президент вже не отримає підтримки на нових виборах", - наголосив він. Спікер додав, що той, кого підтримають українські виборці, повинен відповідати їх "основним надіям", зокрема, про створення нормальної держави, яка підтримуватиме добросусідські відносини з Росією. "Думаю, що при новому Президентові відносини з Росією будуть тільки поліпшуватися, гіршати вже нікуди", - додав він.

Якого саме "нового Президента України" мав на увазі Б.Гризлов незрозуміло. Президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що у Росії не може бути "своїх" кандидатів на виборах Президента України. Він наголосив: "Україна - це самостійна держава, суверенна держава, де Президента визначить народ. Я впевнений, що він здатний розібратися і в політичних деклараціях, і у політичній боротьбі". Але у будь-якому випадку Росія прийме будь-який вибір українського народу, який, впевнений Президент РФ, "зробить правильний вибір". Правда, Д.Медведєв наголосив: "Росії дуже хотілося б, щоб новий Президент України був налаштований на розвиток добрих, братерських відносин з нашою країною. Щоб російську мову не кривдили, щоб дозволяли розвиватися двостороннім контактам, щоб наші спільні економічні проекти розвивалися, щоб не було дивного бажання зануритися в іноземний військовий блок, який буде так чи інакше нервувати безліч людей".

Цю заяву російського Президента депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін, член фракції "Єдина Росія", назвав офіційною позицією держави. За його словами, це не заважає партії "Єдина Росія", головою якої є Володимир Путін, симпатизувати "своєму" кандидатові у президенти України - Віктору Януковичу. К.Затулін зазначив, що у "єдиноросів" склалися "свої відносини" з Партією регіонів. "Ми вважаємо, що Партія регіонів представляє переважно російськомовного виборця України, які проживають на сході, півдні та у центрі країни. Це усі люди, які випробовують до Росії симпатію і хочуть розвитку російсько-українських відносин. Розуміючи це, ми не можемо не виділяти В.Януковича у переліку кандидатів," - зазначив депутат. До того ж він наголосив, що "це партійна позиція, а не позиція офіційна державна". К.Затулін також додав, що, незважаючи на офіційну позицію держави, у Президента РФ все ж є зафіксована "позиція щодо одного з кандидатів", яку він не приховує. "Д.Медведєвим була висловлена думка, що при нинішньому Президентові України і нинішньому курсі розвиток російсько-українських відносин неможливий", - зазначив К.Затулін. І додав, що у зв'язку з цим, "ми не можемо бути зацікавлені в повторному обранні В.Ющенко Президентом України".

Водночас "Російська газета" у статті, присвяченій виборам в Україні, повідомила, що за будь-яким політичним розкладом в Україні після виборів Президента Москві легше не стане: В.Янукович не раз давав зрозуміти, що від нього не варто чекати таких бажаних Росією змін, Ю.Тимошенко може стати схожою на Олександра Лукашенка, що спритно повертає голову то на Захід, то на Схід, ну а В.Ющенко, судячи з його рейтингу, не має жодних шансів на продовження строку президентства.



ЛIГАБiзнесIнформ

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації