Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Майбутнє Буковини - з народним Президентом Віктором Ющенком

  • 2007
ВИБІР І ВИБОРИ / Вже за кілька днів Буковина знову робитиме вибір – свого майбутнього і майбутнього країни. Перед нами насправді два шляхи – або повернення держави в колоніальний статус, або європейський поступ, який наполегливо і твердо провадить на посту Глави держави Президент Віктор Ющенко. Маю впевненість, що мешканці краю, який вирізняється серед інших регіонів країни менталітетом, толерантністю у взаєминах різних етносів, які споконвіків в мирі і злагоді жили на цій благословенній землі, оберуть європейську перспективу. Бо, власне, є європейцями.

Чинному Президенту його опоненти закидають не виконання своїх програмних засад, з якими він ішов на попередні вибори. Це не так. Віктор Ющенко ні на йоту не зрадив своїм демократичним державотворчим принципам, почасти навіть втрачаючи прихильність частини суспільства. Президент, навіть маючи в результаті недолугих змін до Конституції 2004 року обмежені можливості впливати на соціально - економічні процеси, забезпечив виконання програми «10 кроків назустріч людям». Це можна продемонструвати на результатах роботи команди Віктора Ющенка на Буковині.

Приверну увагу до найбільш знакових прикладів. Нині у нас стоїть черга на усиновлення дітей – сиріт. Згадайте, чи було таке ще 4-5 років тому? Через рік – два закриється обласна школа – інтернат в Чернівцях, бо в ній не буде кому вчитися. Чи це не реалізація на практиці ініціатив Віктора Ющенка? Загалом, у краї є 50 прийомних сімей та 10 дитячих будинків сімейного типу. Лише минулого року в області усиновили понад 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Чернівецька область займає одне з кращих місць за охопленням дітей цієї категорії сімейними формами виховання. Герцаївський район єдиний в Україні, де немає жодної невлаштованої дитини-сироти - усі живуть у сім'ях.

Інші приклади. Громада області мала можливість переконатися в спроможності влади реагувати на найскладніші обставини, зокрема під час липневої повені 2008-го, яка завдала Буковині величезних збитків, співмірних з двохрічним бюджетом краю! Що давало нам підставу вірити в те, що наслідки стихії, найбільшої за ціле століття, будуть подолані? Віра в державу, слово Президента, у нашу спроможність бути разом у важку хвилину! Віктор Ющенко був під час стихійного лиха на Буковині, бачив руйнацію в Чорногузах на Вижниччині. Саме він обіцяв мешканцям села: до нового року ви вселитесь в нові будинки, хоча мало хто вірив у це. А це було зроблено: в Чорногузах виріс житловий масив європейського типу. Як і ще 150 нових будинків було збудовано владою для найбільш незахищених сімей області. Саме Віктор Ющенко звернувся до глав адміністрацій інших областей і вони надали нашому краю допомогу, не меншу, аніж бюджетні видатки на подолання стихії. Це результат роботи Президента і його команди на Буковині? Подією року можна назвати успішний запуск першого гідроагрегату Дністровської ГАЕС. Це справжня перемога українського машинобудування. Із завершенням будівництва ГАЕС, Україна матиме найякісніший енергетичний ресурс у Європі. А чи не завдяки втручанню Віктора Ющенка і відповідних доручень після відвідин Дністровської ГАЕС було відновлено її будівництво?

Наведу інші приклади: у 8 районах області завершені роботи з реконструкції відділень центральних районних лікарень, у тому числі пологових, які сьогодні за умовами перебування і оснащеністю, а відповідно і лікуванням, не поступаються європейським. У Чернівцях створено один з найкращих в Україні обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням центральної нервової системи. На покращення матеріально-технічної бази лікарень обласного центру потрачено понад 21 млн. грн.

Абсолютна сума медичних видатків на одного жителя області зросла на 31%. Сьогодні буковинцям немає необхідності їхати до столиці або інших регіонів для того, щоб обстежитись. Підвищення якості надання медичних послуг населенню, зокрема матерям-породіллям, фінансування капітального будівництва об'єктів медицини, соціальна допомога держави при народженні дітей - усе це призвело до покращення демографічної ситуації в області. Збільшився показник природного приросту населення, зменшився рівень смертності населення, відбулося збільшення показника народжуваності.

В області утвердилась стійка позитивна тенденція покращення матеріально-технічної бази освіти, вже введені і будуть введені в експлуатацію нові об'єкти: в Мамаївцях, Рукшині, Мигово, Черешеньці, Білоусівці, у містечку Герца, селах Грушівка, Молодія, Чагор, Лужани, Кам'яна, Зруб-Давидени, Красноїльськ, дошкільні установи в селах Лунка, Бояни, Слобода-Комарівці, містечку Глибока та багатьох інших населених пунктах. Це не переконливі свідчення поступу області, України за останні п’ять років при президентстві Віктора Ющенка? Це найкраща відповідь деяким кандидатам на крісло глави держави, які вперто намагаються знівелювати успіхи чинного Президента, водночас заганяючи країну в боргову яму – Україна назичила за кордоном стільки грошей, що віддавати їх доведеться вже нашим дітям і внукам. А, головне, так і залишається без відповіді питання: куди пішли ці запозичення – на поліпшення умов життя громадян, інноваційні технології, розвиток вітчизняного виробництва, чи на оплату російського газу, закупленого за завищеними цінами, чи виборчу кампанію одного з кандидатів?

Сьогодні в руках Кабміну всі економічні важелі, всі можливості для соціально – економічного розвитку країни. Натомість глава уряду і кандидат в президенти виступає в якості … опозиціонера. Абсурд! А насправді країна живе без бюджету на 2010 рік. А це означає, що Буковина не отримає лише в першому кварталі цього року понад 100 млн. грн. на розвиток. Наприкінці минулого року спричинена вакханалія і беззаконня з казначейським обслуговуванням місцевих бюджетів, внаслідок чого не здійснено платежі на суму понад 56 млн. грн.

А знаєте чому це відбувається? Та тому, що нинішній уряд і Прем’єр хочуть управляти бюджетними коштами в ручному режимі. Уряд допрацювався до того, що не має коштів для забезпечення обов’язкових платежів і збирає наперед податки, не відшкодовує ПДВ. Такою має бути політика глави уряду і кандидата в президенти?

У цій виборчій кампанії мова не йде про імена – мова йде про світоглядні принципи, це вибір між демократією і авторитаризмом, свободою і неволею. Україна може обрати цивілізаційний європейський шлях розвитку, або повернутися в колоніальний статус, зрештою, навіть втратити суверенітет. Хіба ми з вами хочемо знову позбутися власної Держави і жити за чужими законами? Тому, перш ніж віддати свій голос за того чи іншого претендента на президентське крісло, треба дуже добре подумати і проаналізувати, яку ідеологію сповідує кандидат, чиї інтереси він захищає – інтереси нашого північного сусіда, свої власні і свого оточення, чи національні, українські. Для буковинців, знаю, це не риторичні і не філософські поняття. На цій землі вкорінені європейські цінності і традиції, свій вибір нам робити легко і буковинців важко ввести в оману красивими обіцянками. А те, що наше майбутнє в сім’ї європейських країн, і іншого шляху у нас немає я переконаний. А цей шлях пропонує лише Віктор Ющенко, якому ми маємо виказати свою довіру 17 січня.
 

Віктор ПАВЛЮК,
Голова обласного виборчого штабу
кандидата у президенти України Віктора Ющенка


Фото з архіву БукІнфо (с)