Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Чернівецька міліція проміняла культуру на політику?

  • 4216

ПРЕС-ОГЛЯД / Згідно із Законом, міліція (і решта правоохоронних структур в Україні є поза політикою) і відкритими для суспільства. Це в ідеалі. Насправді все дещо інакше.

Не так давно вивіску однієї з політичних партій в Чернівцях було облито фарбою. Випадок, звичайно, неприємний, гідний хіба що племені неандертальців (якби ті знали, що таке політика і фарба), однак не підпадає під розряд екстраординарних. У нас в області щодня як не обличчя поночі синцями розмальовують, так телефони вкрадуть, п’яні як ніч за кермом їздять, чи квартири грабують. Усе це називається статистика. Не будемо приховувати, більшість злочинів буковинські міліціонери розкривають, належно виконуючи свій обов’язок.

Працюють вони і понаднормово, і у вихідні, коли решта буковинців відпочивають. Позаздрити їх роботі важко.
Як ми дізнались з власних джерел, з недавніх пір міліціонери у складах патрулів чергують біля офісів політичних партій. Звісно, вони не стовбирчать біля офісів партій, як безкоштовні агітатори, але маршрути їх руху „максимально наближені” до них. Усе це робиться „добровільно” у вільний час.

Питання, насправді, дріб’язкове, нічого кримінального у цьому немає, краще нехай міліція прогуляється повз тих вивісок, аніж потім шукає нічних малярів. За підтвердженням чи спростуванням інформації ми звернулись до заступника начальника з громадської безпеки УМВС України в області Віктора Білоуса. Вислухавши питання, той поцікавився джерелами інформації, якими ми, звісно, не побажали ділитись. По телефону він не захотів (що, в принципі, зрозуміло, можливо я якийсь телефонний жартівник, хоча сам пан полковник чомусь припустив, що я міг назватись і Ющенком) надавати жодних коментарів, однак коли я запевнив пана Білоуса, що негайно прийду до нього на робоче місце, той кинув слухавку...

Чому так відбулось – мені, чесно кажучи, не зрозуміло. Чому таке, здавалось би, звичайне запитання викликало таку реакцію? Питання відкрите. Чому, якщо це усе правда, приховується? Ми готові до діалогу.

Зацікавила ж нас ця інформація тим, що окрім усіляких там вивісок партій, в Чернівцях і пам’ятники фарбою обливають (випадок у парку ім. Т. Шевченка, про який ми повідомляли), і, пробачте, в центрі Чернівців на монумент Кобзаря мочаться, і з іншими обелісками, меморіальними дошками поводяться не краще.

Згадаймо карету на вул. Кобилянської, в якій не лише вхитрились послід лишити, але й ліхтар відірвати. І це в центрі міста, як його ще люблять називати – серце Чернівців (на яке, пробачте, „серце”, виливають стільки бруду?). А влаштування гойдалки на квітковому годиннику? Зловмисників знайшли? Чому про те, що патрулі тепер чергують на Кобилянській і Турецькій площі ніхто не замовчував, а сьогодні?..

Але якщо вивіску можна за кілька годин замінити, і коштує вона копійки для тих, хто на вибори ладен викидати мільярди, то з пам’ятниками справа дещо складніша. А їх лише у Чернівцях понад тридцять. Зрозуміло, що біля кожного слупа міліціонера не поставити, не вистачить їх; і кожен пам’ятник сигналізацією не обладнаєш, але національно-культурні пріоритети мають бути на першому місці, а не політика. Чекаємо на відповідь правоохоронців.Олексій МИКОСЯНЧИК, «Буковинське віче»