Ющенко впевнений, що Україна і ЄС підпишуть угоду про асоціацію в цьому році

Україна і Європейський Союз підпишуть угоду про асоціацію в цьому році, переконаний президент України Віктор Ющенко. Про це він сказав на спільній з президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу прес-конференції у вівторок у Брюсселі, повідомляє "Інтерфакс-Україна". "Переконаний, що у 2009 році ми досягнемо цієї історичної угоди", - сказав президент України.

Ющенко наголосив, що основне у співпраці між Україною і ЄС у 2009 році - це "підписання угоди про асоціацію".

Президент Франції Ніколя Саркозі сказав, що його країна багато зробила для України, незважаючи на те, що вона так і не отримала жодної пропозиції щодо приєднання до Євросоюзу під час французького президентства в ЕС, повідомляє британська газета The Independent. Зокрема, Саркозі зазначив: "Що стосується України, Франція для неї багато зробила. Під час французького президентства в ЄС ми налагодили підсилене партнерство. Я можу зрозуміти їх політичну конкуренцію".

Нагадаємо, що президент України Віктор Ющенко сьогодні в Брюсселі провів зустріч з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, комісаром ЄС з питань зовнішніх відносин Бенітою Ферреро-Вальднер, представниками Європейської комісії.

Основними темами зустрічі були економічні й політичні аспекти нещодавньої газової кризи, питання європейської інтеграції України, зокрема, перебіг переговорного процесу щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною і ЄС і створення зони вільної торгівлі.

Також одна з тем переговорів - перспектива реконструкції української газотранспортної системи за гроші європейських фінансових структур.

Інтеграція української ГТС у європейський ринок


Зазначимо також, що президент Ющенко заявив, що Україна пов'язує своє майбутнє з інтеграцією української газотранспортної системи в європейський ринок. "Ми пов'язуємо своє майбутнє з інтеграцією ГТС в європейський ринок", - сказав президент.

Ющенко наголосив, що українська ГТС через окремий проект повинна бути модернізована, не дивлячись на те, що на даний час вона надійна. "Стратегічна мета - забезпечити її оновлення", - сказав він.

Ющенко також зазначив, що в ході зустрічі з Баррозу вони обговорили питання створення спільної робочої групи, яка підготує пропозиції до міжнародної інвестиційної конференції з приводу модернізації ГТС. Планується, що конференція пройде 23 березня в Брюсселі.

"Переконаний, що це буде інтеграційна конференція. Ми більше говоритимемо про інтеграцію ГТС", - сказав Ющенко, додавши: "Ми велику надію покладаємо на проведення в Брюсселі міжнародної конференції".

Європа зацікавлена в об’єднанні українських і європейських електричних та енергетичних систем, заявив голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу. Він наголосив, що в ході двосторонніх переговорів не йшлося про можливість укладення між Україною та ЄС прямих контрактів щодо транзиту російського газу.

За його словами, також сторони не вели мову про конкретні комерційні проекти. "Ми говорили про більш стратегічні стосунки між Європейською комісією та українською владою", - сказав Баррозу, додавши, що сторони висловили зацікавленість в об’єднанні української та європейської електричної та енергетичної мереж.

У свою чергу, Президент України наголосив на важливості приєднання України до європейського договору про енергетичну співпрацю вже цього року. Ющенко зауважив, що Україна веде відкриту політику і зацікавлена в тому, щоб Європа розглядала нашу державу як надійного партнера і транзитера.

Жозе Мануель Баррозу заявив, що вітає позицію президента України щодо необхідності виконання україно-російських газових контрактів. Він зауважив, що з січня відбувались дуже інтенсивні міжнародні переговори щодо газових питань. Важливою він назвав і сьогоднішню зустріч.

"Я вдячний вікторові Ющенку за запевнення, що він повністю підтримує угоди між Україною та Росією. Це дуже важливий крок, щоб ефективно розвивати наші стосунки", - сказав Барозу.

Також він повідомив, що Європейська Комісія спонсоруватиме міжнародну донорську конференцію з модернізації української газотранспортної системи. Баррозу розповів, що ЄК готова провести переговори з міжнародними фінансовими установами, в тому числі МВФ та Світовим банком, щодо модернізації української ГТС з метою приєднання її до європейської мережі.

Баррозу: газова криза не нашкодила розвитку відносин Києва і Брюсселя

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу також заявив, що минула газова криза не вплинула негативно на розвиток двосторонніх відносин Києва і Брюсселя. "У наших двосторонніх відносинах немає негативних наслідків (впливу газової кризи), тому що ми віримо, що Україна хоче поглиблювати відносини з Європейським Союзом, і ми також хочемо поглиблювати відносини з Україною", - сказав він.

А от Ярослав Башта, Надзвичайний і Повноважний посол Чехії в Україні, заявив, що газовий конфлікт з Росією пришвидшить інтеграцію України в Євросоюз, перш за все, в енергетичній галузі, передає "Німецька хвиля".

Дипломат наголосив, що після газової кризи Європа усвідомила необхідність серйозно переглянути свою стратегію енергетичної безпеки. За словами посла, газова війна Росії з Україною була для Європи страшніше, ніж серпневий конфлікт у Грузії. "Газове протистояння вплинуло на дві третини європейських країн, воно тривало три тижні, і це найбільший газовий конфлікт за останні десять років", - сказав Башта.

Тому, наголосив посол, Євросоюзу слід негайно задуматися над будівництвом нових альтернативних газопроводів і ліній енергопостачання між країнами ЄС. "Щоб у разі подібних криз була можливість допомагати сусіднім країнам у межах Євросоюзу, що поки що технічно було неможливим", - сказав він.

Башта запевнив, що енергетичні проблеми будуть пріоритетом для ЄС наступні півроку, поки Чехія головуватиме в Євросоюзі. За цей час чеські дипломати хочуть допомогти Україні збудувати спільний з Європою енергетичний простір і сприятимуть реалізації проекту ЄС "Східне партнерство".

NEWSru.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації