Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

БУКОВИНЦІ ШТУРМУВАЛИ ОБЛАСНУ РАДУ

  • 32300
РЕВОЛЮЦІЯ /

24 січня розпочала роботу позачергова сесія Чернівецької обласної ради. Під приміщенням облради ще до початку сесії зібралися близько 1000 буковинців. Вони намагаються зайти до приміщення. Обласну раду захищають міліціонери та невідомі у цивільному, ймовірно представники Молодих регіонів.

Про це повідомляє кореспондент БукІнфо.

Близько 09.50 мітингувальники зламали вхідні двері облради. Міліція та цивільні охоронці тримають оборону за другими дверима. В одного з міліціантів визвали з рук кийок.

До протестувальників приєдналися ультраси місцевого футбольного клубу «Буковина». Протистояння триває.
 
Пікетувальники розбили вікна облдержадміністрації, викликають Папієва.
 
Михайло Гайничеру розпочав сесію з хвилини мовчання за загиблими 22 січня та депутата облради Степана Спіжавки.
 
До сесійної зали не впускають народних депутатів. Крім того, до сесійної зали не можуть увійти депутати облради.
 
10.13. Вхід до обласної ради заблокували спецпризначенці. Вони тримають двері аби всередину не увірвалися люди.
 
10.17. Олег Унгурян зачитав заяву, яку підписали 63 депутати облради у якій закликав не вчиняти радикальних дій та засудив "екстремістів"
 
10.19. Опозиційні депутати просять оголосити перерву. Гайничеру відмовляється. Опозиція закликає регіоналів вийти на вулицю, а потім вийти з партії.
 
10.22. Виступ нардепа Фищука (ВО "Батьківщина"). Депутат засудив дії міліції і "Беркуту" в Києві. "Шановні, схаменіться. Засудіть ці дії.Цей уряд треба змінити, бо це він допустив такі дії. Такої ганьби ще було". Фищук просить перерву аби решта депутатів могли зайти до сесійної зали.
 
10.27. Галиць готовий вийти на вулицю. Гайничеру оголосив перерву на 10 хв.
 
Вигляд з вікна сесійної зали
 Вигляд з вікна облради
10.36. Силовики застосували сльозогінний газ. Постраждали мітингувальники та журналісти. Люди й надалі намагаються увірватися до облради.
 
10.39. Мітингувальники відібрали в міліції зо 8 щитів та щонайменше 2 шоломи. Штурм триває. В сесійній залі депутати сваряться між собою.
 
10.44. Після перерви в сесійній залі немає кворуму. Гайничеру оголосив другу перерву на 10 хвилин.
 
10.46. До мітингувальників вийшов голова ОДА Папієв. Штурм наразі припинено. Люди скандують "Ганьба!", та б"ють у відібрані в міліції щити.
 
Під облрадою зростає кількість людей. Зараз тут не менше 2 тисяч мітингувальників.
 
10.53. Люди вимагають відставки Папієва. Той у мегафон тричі заявив, що у відставку не піде. Це надзвичайно збурило присутніх. Крім того Папієв повідомив, що сесія розглядатиме бюджет, а потім усі інші питання. Це також викликало обурення. Папієв повернувся до примішення. На сходах облради - нардеп Максим Бурбак та голова обласної "Батьківщини", депутат облради Іван Мунтян. Вони разом із мітингувальниками скандують "Ганьба!".
 
11.00. У сесійні залі ситуація спокійна. Частина депутатів обговорює стан справ у країні в самій залі, частина в коридорі. Інші пішли до буфету перекусити.
 
11.03. Впали другі двері, їх виламали за допомогою сокири. Фойє облдержадміністрації повністю задимлене. Сльозогінний газ відчувається навіть на 4 поверсі, в сесійній залі.
 
11.11. Приміщення облради задимлене. На першому поверсі дихати без засобів захисту практично неможливо. Двері до першого поверху блокують міліціонери. Вони час від часу змінюються аби подихати свіжим повітрям.
 
 
11.14. Гайничеру травмували, коли той вийшов до мітингувальників. Сесію закрили. 
 
Під час перемовин Папієва з мітингувальниками, міліція вкинула в натовт 2 гранати. Це спровокувало людей. У шарпанині, можливо, постраждав голова облради Михайло Гайничеру. Він сховався до приміщення. Папієв закликав до спокою, запропонував людям обрати делегатів і поспілкуватися у спокійнішій обстановці. На цю пропоцицію не пристали. Голова Чернівецької ОДА ше раз наголосив, що не піде у відставку. Якщо мітингувальники не вгамуються і не відступлять, то "влада буде діяти по закону".
 
 
На питання журналіста БукІнфо, що саме мається на увазі, чи буде застосовуватися до людей сила, Папієв відповів, що таких ресурсів у обласної влади нема.
 
Тим часом кількість людей біля облради збільшується. Зараз близько 5 тисяч. 
 
БукІнфо (с)