Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Гран-Прі ювілейного ХІ фестивалю сучасної української пісні і танцювальної музики «Червона рута-2009» сенсаційно отримав «Солома-гурт» з Києва

  • 7089
Гран-Прі ювілейного ХІ фестивалю сучасної української пісні і танцювальної музики «Червона рута-2009» отримав «Солома-гурт» з Києва, який виступає у стилі фолькльорної музики та виконує сценічні  мотиви у старовинному стилі. Гурт існує лише півроку, музика - це хобі для його учасників. Диплом переможця з рук голови суддівської ради Кирила Стеценка отримала солістка гурту, акторка кіно Соломія Мельник, яка вразила чернівчан та журі своїм самобутнім співом.

Як заявив на ювілейному концерті голова суддівської ради «Червоної рути - 2009» Кирило Стеценко, за 20 років існування фестивалю, який проводився ХІ разів, це лише третє Гран-Прі, присуджене його учасникам. Першим його володарем на першому Фестивалі ЧР-1989 був кобзар Василь Жданкін.
 
Обрати Чернівці постійним місцем проведення фестивалю «Червона рута» закликав Президент України Віктор Ющенко під час виступу на ювілейному концерті фестивалю. «Можливо, дирекція фестивалю прислухається до побажань буковинців і обере Чернівці постійним місцем проведення «Червоної рути». Я переконаний, так і буде», - сказав глава держави.

Президент назвав фестиваль «святом правдивої, сучасної української музики, яка 20 років тому розбудила Україну». «Новий відлік історії української держави розпочався саме тут... "Це був перший впевнений крок української спільноти до нашої волі і державної незалежності», - сказав Президент.
 
Серед присутніх на ювілейному концерті на трибуні серед глядачів журналісти БукІнфо зафіксували лідера "Фронту Змін", екс-спікера парламенту Арсенія Яценюка зі своїми батьками (див. фоторепортаж згодом).
 
До речі:
 
ЦІКАВИНКИ ПРО ПЕРШУ "ЧЕРВОНУ РУТУ" ВІД ВІКІПЕДІЇ

1. Ірина Білик не була лауреатом ані першої "Червоної Рути", ані будь-якої іншої. "З 1988 року Ірина Білик починає працювати над власним репертуаром і вже в 1989 році бере участь у фестивалі "Червона Рута". Живучи в готелі з поганими умовами, Ірина Білик захворіла і, на її думку, невдало виступила на конкурсі. Хоча вже тоді вона зуміла привернути серйозну увагу фахівців. Участь в "Червоній руті" 1989 року була першою і останньою участю Ірини Білик в конкурсних акціях як учасника." http://fun.te.ua/?band=133

2. Дипломанти першої "ЧЕРВОНОЇ РУТИ" так і не отримали від Дирекції та Оргкомітету своїх дипломів.

3. Василь Жданкін (гран-прі 1989 р.) зараз проживає у монастирі м. Кременець і співає російською мовою.

5. У Чернівці на час фестивалю був спеціально запрошений мольфар з Карпат пан Михайло Нечай для розгону дощових хмар. Запросили ж його особи із ЦК ЛКСМ(У).

6. Міліція в Чернівцях репресувала людей, котрі мали на собі одяг, схожий до жовто-блакитного прапора,котрий тоді був заборонений. Людей били кийками, кидали у "воронки", змушували перевдягатися і т.п.

7. Учасниця "Сестричка Віка" написала свої переможні пісні «Ганьба» та «Шахтарські бунти» за два дні до поїздки на фестиваль. Пісня «Співці» була написана Даркою та Славком у поїзді "Львів—Чернівці", коли у 1989 році вони їхали на перший фестиваль «Червона рута». Пісня "Там на Лемківщині" була написана Костянтином Павляком теж за два дні до поїздки в Чернівці.

8. Пісня "Там на Лемківщині" завдяки випадковому диктофонному запису поширилась серед молоді, зокрема пластунів, та через 10-15 років стала народною.


9. Багато учасників фестивалю їхали на цей "націоналістичний шабаш" за путівками місцевих комітетів комсомолу. Комітети комсомолу оплачували проїзд, добові та проживання.

10. Одним з музикантів, котрі акомпанували на сцені "сестричці Віці", був музикант Леонтій Бебешко, відомий пізніше як Левко Дурко.
 
 

 


БукІнфо (с)
Фото Сергія Зарайського, БукІнфо/УНІАН