Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

16 травня у Чернівцях - Свято вишиванки!

  • 7233

ВЖЕ ТРАДИЦІЯ! /


Флеш-моб акція, започаткована студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, відбудеться цього року вже вшосте. Вперше в стінах факультету історії політології та міжнародних відносин ЧНУ в акції взяли участь кілька десятків студентів, а вже за 3 роки Чернівці встановили Гіннесівський рекорд за кількістю людей, одночасно одягнених у вишиванки. Як наголошують організатори акції, - основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді. 


Оргкомітет Дня української вишиванки наголошує – цього року свято триватиме цілу добу. Про план заходів детальніше буде повідомлено за тиждень до свята. На разі ж організатори пропонують буковинцям долучитися до акції та запропонувати свої ідеї щодо відзначення Дня української вишиванки. Реєстрація закладів-учасників акції – за адресою [email protected]. Зареєстровані будуть внесені у основний список тих, хто долучився до акції. Список опублікується у ЗМІ.
 

Як зазначає ініціатор акції Леся Воронюк-Волошина, це свято – функціонально та ментально багаторівневе. Найпростіше в ньому – це красиві і натхненні українці у правічних сорочках. А найскладніше, найважливіше значення – це формування суспільства, яке цінує і розуміє свою історії і традиції, а отже, може бути єдиним і будувати майбутнє, адже тільки свідомі нації стають сильними і розвиненими. У жодній успішній країні громадяни не сперечаються про свої споконвічні традиції та культуру та не переводять ці цінності у тимчасові політичні площини.

 

За словами співорганізатора акції Михайла Павлюка, «щороку українці об'єднуються навколо простих речей - разом співають українські пісні на релігійні свята, вчать рідної мови своїх діточок та повертаються до культурних праобразів своїх пращурів. І тому День української вишиванки не є звичайним святом. Це - наша спільна громадська трибуна, де кожен у той чи інший спосіб захищає і сповідує своє, українське, Богом дане, вічне. Я оптиміст - за усіх негараздів та поневірянь в останні роки, нас, однодумців, більшає по усій Україні».

 

Сергій Бостан, співорганізатор акції: «День вишиванки - це не свято виключно української сорочки, це, в першу чергу, сповідування української традиції і культури, апеляція до української національної свідомості, патріотизму і духу єдності народу».

 

Оксана Добржанська, співорганізатор акції: «Кожен для себе повинен дати відповідь на питання: хто ж такі українці і чи є я частиною цієї нації. Звичайно, українець - це не той, хто носить шаровари, їсть сало та спілкується виключно українською. Проте, якщо ти зараховуєш себе до цієї нації, в тобі невід’ємно присутня повага та любов до власних традицій та культури. Ти прагнеш на весь світ прокричати: «Я є українець і я цим пишаюсь». День вишиванки - це день усвідомлення себе українцем та день єдності зі своєю нацією».

 

Олександр Ткачук, співорганізатор акції: «День української вишиванки - це ланцюг минулого, сьогодення і майбутнього для кожного свідомого українця. Ми, сучасні українці є сполучною ланкою між минулим нашої нації з її історією і традиціями та нашим майбутнім. І надзвичайно важливо зараз не розірвати українського ланцюга часової єдності. Цим святом ми хочемо показати, що символ нації - вишиванка - завжди була, є, і буде необхідною для міцності української держави».

 

З повагою, оргкомітет:
Леся Воронюк-Волошина
Михайло Павлюк
Сергій Бостан
Олександр Ткачук

Оксана Добржанська

 

***

 

На День вишиванки у Чернівцях утворять наймасовіший живий тризуб

 

Черговий рекорд України готують організатори свята "День вишиванки". Вони планують створити наймасовіший живий герб України із людей у вишиванках. Для встановлення рекорду люди у вишиванках мають зібратися на Соборній площі Чернівців 16 травня о 16.00.

Як повідомляє "Молодий буковинець", цього року День вишиванки триватиме цілу добу. Розпочнеться свято о 00.00, а завершиться о 23.55 16 травня.

Нагадаємо, що позаторік чернівчани побили рекорд за кількістю людей у вишиванках, які одночасно зібралися в одному місці. А минулого року великою вишиваною сорочкою прикрасили головний корпус Чернівецького національного університету.

 

День вишиванки у Чернівцях відзначатимуть 16 травня

10.00 - Оргкомітет акції дарує вишиванки народженим 16 травня (Чернівецький міський пологовий будинок №2, вул. Рівненська).

11.10-11.30 - Саджання кущів калини перед входом юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича в рамках Доби вишиванки та Дня факультету (вул. Університетська, 19).

13.00 - Офіційне відкриття свята на території центрального корпусу ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Фестиваль та показ вишиванок. Підбиття підсумків благодійного ярмарку по збору коштів для лікування онкохворих дітей (Центральний корпус ЧНУ ім. Ю. Федьковича, вул. М. Коцюбинського, 2).

14.30 - Флеш-моб акція студентів та викладачів БДМУ "Від матері до дитини". Студенти та викладачі, які вже мають дітей, передаватимуть своїм нащадкам вишиванки як символ захисту та зв’язку між поколіннями (Театральна площа).

16.00 - Живий Малий Герб України (Студентський парламент Буковини намагатиметься встановити рекорд країни за величиною герба, яка вимірюватиметься кількістю присутніх студентів) (Соборна площа)

17.00 - Фотовиставка "Чернівчани у вишиванках" (мистецький дворик Чернівецької міської ради)

22.00 - Нічна люмінесцентна персональна фотовиставка Олександра Ткачука "Орнаменти, що світяться" (вул. О. Кобилянської поблизу Палацу урочистих подій).


Фото з архіву БукІнфо (с)