Ющенко ветував закон про вибори президента

"Президент України сьогодні повертає у Верховну Раду закон про вибори президента", - повідомила заступник голови Секретаріату президента Марина Ставнійчук на брифінгу у вівторок у Києві. За її словами, Ющенко повернув на розгляд парламенту цей закон зі своїми зауваженнями.

Ставнійчук зазначила, що Ющенко пропонує більшість норм закону про внесення змін до закону про вибори президента відхилити і замість цього дає свої пропозиції. В той же час вона повідомила, що "президент України підтримує окремі позиції закону, зокрема з оптимізації термінів" виборчої кампанії.

Також Ставнійчук повідомила, що Віктор Ющенко може звернутися до КС в разі подолання парламентом його вето на закон про вибори президента, передає "Українська правда". "Я прогнозую, що в разі, коли законодавець подолає вето президента, президент звернеться до КС", - сказала вона.

"Безперечно, що президент буде просити КС розглянути питання відповідності закону в невідкладному режими, щоб до початку виборчого процесу малась законодавча база", - додала вона.

Водночас вона виключила, що звернення Ющенка до КС може зірвати виборчий процес. "Так, це внесе певну складність у виборчий процес. Але зірвати виборчий процес через рішення КС неможливо", - сказала вона, відповідаючи на репліку про те, що рішення КС може з'явитися вже після почату виборчої кампанії.

"З іншого боку окремими депутатами проглядається дуже погана тенденція, яка, можливо, свідчить про те, що готують суспільство до невиконання рішення Конституційного суду. Мені так здається. Або взагалі готують суспільство, що треба КС ліквідувати як такий", - зауважила Ставнійчук.

Раніше сам Ющенко і керівництво його Секретаріату заявляли, що зміни не будуть підписані главою держави. Прес-секретар Ющенка Ірина Ваннікова заявляла, що президент вважає відступом від демократії норми змін у законодавство про вибори президента України: вони звужують права і свободи громадян, ускладнюють механізм контролю над ходом виборів, відкривають можливості для зловживань.

"Фактично не приховуються справжні наміри поділити країну на двох. Дві мегаполітичні партії відпрацювали голосування по зміні законодавства про вибори президента виключно під двох своїх кандидатів", - передала позицію Ющенка його прес-секретар.

Верховна Рада ще до оголошення вето домовилася про позачергову сесію. Головні лобісти закону - БЮТ і Партія регіонів - не бачать якихось проблем з подоланням президентського табу.

Нагадаємо, у липні парламент 316 голосами (головним чином від Партії регіонів і БЮТ) ухвалив нову редакцію закону про вибори президента. Зміни стосуються термінів проведення виборчої гонки - вона скоротилася з 120 до 90 днів (тим самим народні депутати перенесли старт виборів з 19 вересня на 19 жовтня).

Крім того, Верховна Рада істотно підвищила заставу для кандидатів у президенти: з 500 тис грн до 2,5 млн грн. Окрім скорочення терміну виборної кампанії і збільшення суми застави для кандидатів у президенти, законопроект пропонував ліквідувати інститут відкріпних посвідчень і підписних листів на підтримку кандидата на посаду президента, а також низку інших змін.
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації