На Буковині кількість дозволів на вибір гравію росте, як гриби після дощу. Про це знає пан Шилепницький?

Споконвічна проблема Буковини - незаконне вивезення гравію - залишається актуальною. Навіть минулорічне стихійне лихо, яке на практиці довело, якими трагічними наслідками може обернутись забір піщано-гравійної суміші з берегів річок, не зупинило крадіїв. Та й місцеві владники, окрім як посилити контроль над цим питанням, нічого зробити не можуть, бо ж окрім як накладанням мізерних штрафів "налякати" злодіїв практично немає чим.

Сергій Бурий вже майже протягом цілого місяця спостергіає, як на місці, де він раніше відпочивав з друзями, тепер інтенсивно видобувають гравій. Хоча й раніше тут не було спеціально облаштованого пляжу, однак люди частенько приходили сюди позасмагати і скупатись в річці. Тепер же тут навіть берегів немає. Юнак розповідає: "Особисто на власні очі я це побачив днів 20 тому. Спочатку тут було 5 тракторів і 12 машин. На другий день тут було вже 3 трактори. А зараз, працює 1 і машина за машиною, тобто вибірка продовжується. На мою думку, цього не повинно бути. Це біля мосту і, можливо, і видалась ліцензія, але я переконаний, що це не тут".

Володимир Францович Федотов також обурений постійним вивезенням піщано-гравійної суміші, причому, як законним, так і ні. Мовляв, ситуація і без того критична, а такі необдумані дії і крадіїв, і тих, у кого цей бізнес легалізований, тільки ще більше її напружують. Чоловік полюбляє рибалити на Пруті, але все частіше, прийшовши на річку, займаться своєрідним волонтерством. Чоловік обурений: "Сколько рыбы погибает. После того, как викапывают ямы, остается малек в ямах и погибает, потому что вода уходит, жара. Сколько раз я брал малька в коробочку, баночку - и обратно в реку, потому что жалко малька!". В екоінспекції ж заспокоїли: тут видобування гравію відбувається цілком законно - усі необхідні дозволи є. До речі, їх кількість останнім часом суттєво зросла. До прикладу, станом на 1 липня офіційних дозволів було видано лише 3 , зараз таких уже на 2 десятки більше. Усі ці дозволи видаються з єдиною метою - на здійснення русло-регулюючих робіт, себто щоб річка не вимивала берегів. Зворотній ефект дає діяльність тих, хто вивозить гравій несанкціоновано.

З початку цього року екоінспекторами зафіксовано 457 порушень. Надалі екологічні служби планують об’єднати зусилля різних структур. Іван Рибак, головний державний екологічний інспектор у Чернівецькій області, зазначаэ: "Ми домовились уже з природо-охоронною прокуратурою і ДАІ про проведення спільних рейдів і здійсненню виявлення злочинного розкрадання піщано-гравійної суміші на руслах річок по Чернівецькій області". Зы свого боку цьогоріч податківці разом із правоохоронцями здійснили 106 перевірок по руслах річок Черемош, Сірет та Прут. Оштрафували 30 розкрадачів гравію на суму близько 10 тисяч гривень. Ще 19 справ перебувають на розглядах в судах.

 

Служба новин телеканалу ТВА


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації