Михайлішин не прийшов на вшанування пам’яті жертв Голокосту

НАША ПАМ'ЯТЬ / 

 

28 січня у колишньому Єврейському національному домі відбулися збори-реквієм, присвячені Міжнародному Дню пам’яті жертв Голокосту. Весь світ відзначив його на день раніше – але ж не псувати чиновникам неділю. Проте замісник мера і в понеділок часу для поминання, зокрема, й чернівчан, не знайшов.

У зборах взяли участь крайовий намісник Михайло Папієв та голова обласної ради Михайло Гайничеру, а міську владу представляв лише заступник Михайлішина – Олександр Паскар, хоча нині Єврейський національний дім є будинком культури міста Чернівці. Присутні чиновники, представники єврейської та інших національних громад міста, єврейського духовенства згадали мільйони жертв Голокосту (Шоа), серед яких – десятки тисяч чернівчан.

Михайло Папієв, звертаючись до учасників зібрання, висловив глибокий смуток з приводу тих страшних, нелюдських подій минулого, а також щире співчуття нащадкам безневинно загиблих людей. Крайовий намісник зазначив, що ані жорстокі звірства нацистів, ані полум’я крематоріїв не змогли зламати сили духу єврейського народу. А ті, кому доля подарувала життя, хто переміг смерть чи вижив завдяки шляхетним людям, нині розповідають про свій біль, про пережиті муки і страждання. Ці свідчення, як зазначив Михайло Папієв, дуже потрібні нам та прийдешнім поколінням: «Адже без них неможливо правильно осмислити наше минуле і сьогодення. Ми маємо відкривати страшну правду про Голокост, аби подібна трагедія ніколи і ніде не повторилася, бо не існує геноциду проти когось – геноцид завжди проти всіх».
 

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду. Уперше Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі в 2006 році, хоча деякі країни відзначали цей день і раніше. На державному рівні Україна вперше відзначила Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту у 2012 році. 

 

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації