Буковинські фізики розробляють прилади для митниць Європи

Проект з розробки апаратури радіаційної безпеки на кордонах Європи, до участі у якому залучений Чернівецький нацуніверситет ім. Ю.Федьковича, отримав схвалення Європейської комісії. Виконуватиметься він у рамках програми ЄС «Будівництво європейського дослідницького простору знань для зростання». Про це 20 січня повідомили у науковій частині Чернівецького Національного університету ім.Юрія Федьковича.

Для реалізації програми проекту із розробки апаратури радіаційної безпеки на кордонах Європи створено консорціум, у який увійшли дев’ять установ з шести країн – Німеччини, Іспанії, Греції, Латвії, України, Фінляндії. Україну у цьому проекті представляють Інститут фізики напівпровідників НАН України та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Обсяг фінансування проекту Європейською комісією – 2 млн 037 тис 610 євро. Робота в рамках проекту триватиме три роки і завершиться випуском одним із партнерів – фінською компанією Oy Ajat Ltd – приладів для митниць Європи.

Конструкцію пристроїв з електронними схемами обробки інформації розробляють Технологічний інститут Халкіда (Греція), Інститут ядерної енергії (Греція) та Комісія з атомної енергії (Греція).

Створення чутливих елементів цих пристроїв доручено низці відомих університетів – Фрайбурзькому університету Альберта-Людвіга (Німеччина), Мадридському університету (Іспанія), Ризькому технічному університету (Латвія) та Інституту фізики напівпровідників НАН України.

Чернівецькому національному університету доручено завдання дослідницького характеру, які виконуватиме група працівників кафедри оптоелектроніки під керівництвом одного із співавторів проекту професора Леоніда Косяченка. Кошторис проекту передбачає придбання для кафедри оптоелектроніки Чернівецького університету необхідне для виконання програми експериментальних досліджень коштовне устаткування та матеріали. Передбачені також поїздки виконавців проекту для виконання окремих досліджень у лабораторіях партнерів та участь у міжнародних наукових конференціях за тематикою проекту, які відбуваються в країнах Європи, північної Америки та Японії.

Координацію робіт проекту покладено на відомого вченого, професора Х. Ламбропулоса (Технологічний інститут Халкіда). Стартова нарада співкерівників проекту, де уточнено і конкретизовано завдання для всіх учасників, відбулася наприкінці грудня в Афінах. Наступну нараду заплановано провести 18-20 травня у Мадриді.

ЗІК


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації