На Буковині вшанували пам'ять депортованих у 1941 році жителів краю

НАША ПАМ'ЯТЬ / 

 

14 червня, громадськість та керівники краю, представники політичних сил і громадських організацій на Центральному кладовищі по вулиці Зеленій у Чернівцях біля Пам’ятного Хреста вшанували пам'ять депортованих радянським режимом у 1941 році громадян Буковини. Після поминального молебну тут відбувся мітинг пам’яті депортованих буковинців, які не повернулися на рідну землю.

 

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць, спілкуючись із живими свідками тих подій та місцевими журналістами, відзначив, що про ті трагічні події має знати і пам’ятати все буковинське суспільство, особливо молода генерація краян, бо власну історію, у тому числі трагічні її сторінки, треба шанувати - лиш це може бути запорукою та гарантією успішного демократичного європейського майбутнього краю і держави. Учасники жалобного мітингу поклали живі квіти до Пам’ятного Хреста на спомин депортованих земляків.

 

Довідково.

Лише за 1940-1941 роки безпідставно засуджено і депортовано більше тридцяти тисяч чоловіків, жінок та дітей. З 1940 по 1953 роки з Буковини в товарних вагонах було вивезено на Північ, в Сибір, Казахстан понад сто десять тисяч осіб. За неповними підрахунками, в дорозі загинуло (померло) не менше 8 тисяч дітей, а на теренах Буковини у ті роки розстріляно близько 10 тисяч місцевих жителів. Північна Буковина й Хотинщина перетворилися на територію, де репресії стали одним з головних інструментів реалізації процесу інкорпорації регіону до політичної та економічної системи СРСР, де громадяни жорстоко переслідувалися за політичні погляди, за соціальною, етнічною і конфесійною ознаками. Втім, репресивні акції 1940–1941 рр. викликали підйом національно-визвольної боротьби цих і наступних років. 

 

БукІнфо (с)

Фото прес-служби ОДА


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації