Обласне товариство політв'язнів та репресованих відзначило пам'ять українців, які загнули від рук фашистів у Бабиному Яру (ВІДЕО, ФОТОРЕПОРТАЖ)

НАША ІСТОРІЯ / 


Досі тривають суперечки між істориками та політологами з того приводу чи були причетні буковинці та командир Буковинського куреня Петро Войновський до масових розстрілів євреїв у Києві у Бабиному яру. І одні і другі притримуються протилежних точок зору, опираючись на різні джерела. Та уже сьогодні є факти того, що самі учасники Буковинського куреня опинились у братській могилі Бабиного яру у лютому 1942 року.

 

Про це сьогодні заявив відомий в краї дослідник жертв репресій та голодомору, упорядник обласної "Книги Пам'яті" Іван Фостій. За офіційними даними в Бабиному Яру було обірване життя більше ста тисячі людей. Сергед них - півтори тисячі бійців Буковинського куреня. Сьогодні громада, за участю священників УПЦ КП та УГКЦ, зібравшись в обласному "Країзнавчому музеї", вшановувала їх память, та пам'ять інших ні в чому неповинних фашистських жертв.

 
Молитвами за душі померлих буковинська громада вшанувала память тих краян, котрі волею долі опинились в найтрагічному місці нашої столиці Бабиному Яру. І поки можливість участі Буковинського куреня у масових розстрілах у вересні - жовтні 1941 р. в Бабиному Яру оспорюється українськими політиками та історикам, невинно убієнних на Буковині згадують поіменно. Працюючи довгий час в різних архівах досліднику Івану Фустію вдалось зібрати цілий список прізвищ наших краян.

Іван Фостій: «Бабин Яр - це тільки невеликий вузлик в тій страшній історії , котру нашому поколінню довелось пережити... Це наслідки боротьби двох режимів , які боролись за першість у світовому пануванні».
 

Досить довго не лише у пресі мусувались різні версії щодо Бабиного Яру. Спочатку йшоля про те, що у тут співвітчизників розстрілювали самі українці, учасники Київського, Буковинського куріня та мельниківці ОУН. Ця версія підтримувалась великою кількістю дослідників. Нині йдеться про те, що серед загиблих в Бабиному Яру є ї жертви фашизму і НКВС.

 

 

Сучасні науковці кажуть, великою проблемою є те , що не лише історіографія є заангажованою сьогодні , а й самі джерела віддають суб’єктивізмом. Одній із учасниць сьогоднішнього зібрання було всього 14 років, коли події в Бабиному Яру сколихнули Буковину: «Цього місяця виповнюється 70 років трагедії, яка сталась у Бабиному Яру. За три роки окупації Бабин Яр став братською могилою для ста тисяч жителів України різних національностей, поглядів і віросповідань».


Серед загиблих в Бабиному Яру опинились буковинські інженери і студенти, професори і адвокати, філологи та священники, юристи, медики і вчителі. Їхні фото та списки сьогодні було оприлюднено.

Гендиректор "ТОВ Машзавод" Віктор Сідляр, учасник зібрання: «Це цвіт нації , в основному , коли говорять про Бабин Яр , то в першу чергу про трагедію євреїв, але багато українських людей загнинуло. Тут безкінечно можна досліджувати кожну проблему , але найбільше людям потрібна память».

Маловідомі сторінки історії ще потребують досліджень. Зявляються докази того , що Буковинський курінь взагалі у час розлілів у Києві не був.Але оскільки його учасники присягали Українській національній раді, то разом з Київським мав боротись з радянськими партизанами , склавши ядро майбутнього українського війська.Однак у 1942 році німці розформували ці структури і влили до складу поліційних батальйонів, т.зв. «шуц-ман-шафту». Таким чином буковинці опинились у 115-му і 118-му батальйонах, де і офіцерський склад, і більшість рядових складали колишні військовополонені.

На початку 1943 р. їх було перекинуто до Білорусі, а згодом до Франції. В 1944 р. вони перейшли до партизанів Руху Опору. Багато учасників Буковинського куреня загинули у лютому 1942 біля Бабиного Яру. Окремі від рук фашистів загинули у різних місцях України.
 
 
P.S. Традиційно заходи, організовані Чернівецьким обласним товарство політв'язнів та репресованих, проігнорували представники обласної та міської влади...
 
 

 

БукІнфо (с)

Фото Сергія Зарайського, УНІАН / БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації