Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Попід Прутом, манівцями, проїхалися на велосипедах чернівецькі журналісти, щоб відчути дух свободи... і свіжого повітря

  • 2433

ХТО НЕ ЇХАВ - НЕХАЙ ПОЖАЛКУЄ /


Чернівецька обласна громадська організація «Буковинська агенція регіонального розвитку» розпочала реалізацію проекту «Популяризація дружньої до навколишнього середовища транспортної системи», що здійснюється за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив. Як зазначає керівник проекту, заступник ЧОГО «БАРР» Тетяна Лебухорська, метою проекту є привернення уваги мешканців Чернівців до стану навколишнього середовища та можливостей його покращення, завдяки використанню немоторизованих транспортних засобів, зокрема, велосипедів.

 

Перевагами велосипедів давно користуються жителі багатьох європейських міст. Активне використання велосипедів дозволяє вирішити транспортну проблему великих міст та покращити стан довкілля. Як показує практика інших міст, активна реклама велосипедів та створення відповідної інфраструктури сприяють зростанню кількості велосипедів в десятки разів!

Однією із груп заходів, що передбачені проектом, є маркування екологічних маршрутів в околицях міста. В цілому заплановано маркування п’яти маршрутів, на сьогоднішній день помарковано три з них (журналісти мали змогу особисто у цьому пересвідчитися у Ленківцях).

Тетяна Лебухорська підкреслила, що маршрути розраховані в першу чергу на чернівчан, які бажають у вільний час прогулятися, або проїхатися на велосипеді по безпечній території і наповнити при цьому свої легені чистим повітрям. По завершенню маркувальних робіт будуть розроблені кари маршрутів, які вже до дня міста з’являться у велосипедних та туристичних магазинах Чернівців, а також розповсюджуватимуться безкоштовно. Із 5 маршрутів, два мають рекреаційний характер, три – пізнавальний.

Новий велосипедний маршрут від центру Чернівців до мікрорайону Ленківці випробовували 18 вересня велосипедисти та представники ЗМІ.

Загальна довжина маршруту – 8-10 кілометрів, розбитий він на два етапи. Перша частина маршрута пролягає від гіпермаркету МЕТРО, Ленківцями і їхати ним справді – одне задоволення: рівні, заасфальтовані майже безлюдні і без транспорту вулички. Проте далі асфальт закінчується, починається справжня сільська дорога з вибоїнами та багнюкою. Ще далі вона звужується до стежечки, яка пролягає лісочком та зарослими хащами, а потім – повз високу некошену траву біля берега Прута. Ну, а ще далі через складність маршруту журналістів вирішили подалі від травм (чи гріха:) на всякий випадок не пускати. Видко, щоб всі залишилися живими і змогли потім написати про свої враження :)

Загалом, за словами організаторів велопробігу, окрім цього маршруту біля Прута, ще чотири велосипедні маршрути віднині пролягатимуть так: до мінерального джерела на Цецино, на гору Берда, до дубу Штефана чел Маре та у Жовтневому парку.

Маршрути розробили у рамках проекту «Популяризація дружньої до навколишнього середовища транспортної системи». Мета проекту – звернути увагу людей на стан довкілля і пересадити чернівчан на велосипеди, менше користуватися автомобілями.

Ідея створення проекту належить чернівецькій обласній організації «Буковинська агенція регіонального розвитку». Фінансує проект Канадський фонд підтримки місцевих ініціатив. За детальною інформацією звертайтесь до керівника проекту Тетяни Лебухорської за тел.: (050) 132-03-62.

БукІнфо (с)
Фото Ірини Вишневської