Депутати з Горлівки вважають Героя України поета Василя Стуса фашистом та "вбивцею їхніх дітей"

МОГОЛИ-МОГОЛИ... /


На сесії міської ради Горлівки (Донецької області) депутати не підтримали встановлення у місті погруддя поета-дисидента Василя Стуса біля школи, де він учителював. За словами присутніх на засіданні, під час обговорення цього питання депутати від Партії регіонів обізвали письменника "бандерівцем", "фашистом" та звинуватили у "вбивстві наших дітей", повідомляє ТСН.


Загалом на сесії зареєструвалися 68 депутатів. Голоси за встановлення погруддя подали лише 13 депутатів з необхідних 39. Варто зазначити, що ні місто, ні бюджет не мали б жодних витрат на встановлення бюсту. Усі кошти обіцяла надати Горлівська міська партійна організація ВО "Свобода".

Микола Пижов, який виступав проти встановлення погруддя, заявив, що в Горлівці вже є музей Стуса і одну зі шкіл міста названо його іменем, хоча "для соціально-економічного розвитку міста Горлівки Стус нічого не зробив". Натомість депутат запропонував встановити пам'ятники людям, які жили, працювали, захищали Батьківщину від німецько-фашистських загарбників. За словами Пижова, це і "маршал Радянського Союзу Іван Пересипкін, Герой Радянського Союзу Борис Котов і інші".

Нагадаємо, Василь Стус (1938–1985 рр.) - український поет, дисидент, політв'язень, помер в ув'язненні. З 2005 року - Герой України.

Довідка. Видатний письменник, правозахисник Василь Стус народився 6 січня 1938 року. Він став символом українського опору другої половини ХХ століття. За правозахисну діяльність, за виступи з приводу репресій проти української інтелігенції у вересні 1980 року поета було засуджено до десяти років ув'язнення і п'яти років заслання.

Стус помер в ніч проти 4 вересня 1985 року в карцері табору.

За своє коротке життя поет, член Української Гельсінської спілки Стус залишив 6 томів творів, більшість із яких перекладено англійською та надруковано на Заході. 1991 року за збірку вибраних поезій "Дорога болю" Василеві Стусу присуджено Державну премію України ім. Тараса Шевченка (посмертно).

Як ми повідомляли, син поета Дмитро Стус заявляв, що в Україні твори його батька виявилися нікому не потрібними. "З нагоди ювілею, 70-річчя з дня народження Василя Стуса, я неодноразово звертався до державних мужів по матеріальну допомогу у виданні "Таборового зошита", та всі відмовлялися, мовляв, і без того проводимо різноманітні заходи. Тому профінансував проект син поета, Дмитро Стус", - сказав головний редактор видавництва "Факт" Леонід Фінкельштейн.
 

Леонід Фінкельштейн наголошує, що в Україні практично не видають української класики, і це є великою проблемою як книговидавництв, так і держави загалом: "Книжковий ринок держави має формувати класика, якої в нас не видають".

 

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації