Світ побачив нове науковий збірник буковинських архівістів

На сучасному етапі розвитку архівної справи питання використання інформаційних ресурсів архівних фондів набули надзвичайної актуальності. Необхідність їх дослідження зумовлена посиленням значення в сучасному інформаційному суспільстві про історію нашого краю та дослідження свого геологічного коріння. Вимогою сьогодення є аналіз та узагальнення міжнародного й українського досвіду у застосуванні традиційних форм використання документної інформації в архівах та вироблення спільних проектів державного та міжнародного рівнів з використання інформаційних ресурсів архівних документів. Сьогодення вимагає, аби архіви не лише забезпечували користувачам доступ до документів через читальні зали та інформаційні бази, а й надавали їм якомога повну та об'єктивну інформацію про склад і зміст архівних документів через відповідний комплекс науково-довідкових засобів.

Вище сказане є підтвердження "Анотованого реєстру описів фонди до радянського періоду державного архіву Чернівецької області" том-1. Над виданням працювали: Відповідальний редактор Дмитро Жмундуляк, директор архіву також науковці Авдєєв А.О., Марсіян Н.Б., Олар Д.Г., Ренжук Г.С.

У довіднику представлено інформацію про склад і зміст документів та їх поповнення, що зберігаються сьогодні в Державному архіві Чернівецької області. Це фонди, сформовані в процесі діяльності органів управління, установ, навчальних закладів буковинського краю (фондо утворювачі діяли на території, що за адміністративно-територіальним поділом радянських часів була віднесена до Чернівецької області). До видання у вигляді додатків увійшла інформація про наявність метричних книг церков, костьолів та рабинатів по населених пунктах Буковини.

Сьогодні у своїх архівосховищах наш архів зберігає 4080 фондів, що нараховують 1488608 справ та 2053 одиниць зберігання науково-технічної документації, 1072 одиниць зберігання кінодокументів, 65900 одиниць зберігання. фотодокументів. 555 одиниць зберігання фотодокументів, крайні дати яких 1775 рік. З кожним роком ці цифри змінюються так як архів поповнюється новими фондами.

Довідник надає допоміжну інформацію до основної частини реєстру. Це додатки до "Анотованого реєстру описів". Основні групи документів, представлені в реєстрі, подані у порядку їх важливості. Надмірна деталізація описових статей цілком виправдана, бо може допомогти оперативно визначити фонди та описи, що необхідні для виявлення тієї чи іншої інформації.

Довідник супроводжує комплекс покажчиків на 475 сторінок. Це є добра допомога для істориків, архівістів, викладачів і студентів вузів, усіх, хто цікавиться документальними джерелами вивчення історії буковинського краю.


Степан КАРАЧКО, краєзнавець
Для БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації