Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

У Чернівецькому художньому музеї експонується перша в Чернівцях персональна виставка живописця Сергія Столярука під назвою «Полювання на акулу»

  • 6917

МИСТЕЦТВО /

Шанувальники мистецтва на Буковині отримали можливість ознайомитися із творчістю молодого, цікавого й талановитого західноукраїнського митця, який попри свій вік вже добре знаний на Україні та за кордоном. Його роботи вирізняються з-поміж інших і всюди викликають увагу людей, небайдужих до сучасного мистецтва. «Відкрив» Сергія Столярука для Буковини Чернівецький художній музей, де зараз експонується вже четверта зі ліком і перша в Чернівцях персональна виставка Сергія під назвою «Полювання на акулу».

Сергій Столярук – художник, що належить до нової генерації львівських митців. Це молодий, однак дуже активний майстер, який у своїй творчості звертається до живопису, інсталяції, колажу, асамбляжу, але основну увагу приділяє кераміці. Народився Сергій у вересні 1984 р. в місті Луцьку, де протягом 1995-2000 рр. навчався у Луцькій дитячій художній школі. Згодом він вступив на відділ графічного дизайну до місцевого коледжу, який закінчив з відзнакою, а з 2003 по 2010 р. навчався у Львівській національній академії мистецтв на відділі художньої кераміки.

Що ж являє собою кераміка Сергія Столярука? За думкою мистецтвознавців, його керамічні твори - це живий організм, емоційний, енергійний та темпераментний, сповнений мальовничих контрастів і несподіваних тональних зіставлень, а сам автор - цікавий та непередбачуваний, здатний до глибокого осмислення змісту та виразу його через мінімальні засоби. Митець, шукаючи пригод і постійно експерементуючи, у своїй творчості не зупиняється на досягнутому. Прагнучи нових вражень, він мандрує в пошуках розширення меж своєї творчості.

Фахівці, що досліджували творчість Сергія, стверджують, що основним фактором у формуванні творчої особистості молодого майстра стала кафедра кераміки, спрямувавши його на роботу з природніми формами, і давши йому основи технічних прийомів гончарства, ліплення та декорування керамічних виробів. Все це створило міцний кістяк класичних технічних навиків у молодого художника, які в поєднанні з творчою роботою перетворили його в повноціного митця.

Сергій приймає активну участь у виставковій діяльності, співпрацює із багатьма сучасними артформаціями. На його рахунку велика кількість різноманітних виставок та проектів, що відбувалися не лише в Україні ( міста Львів, Луцьк, Київ, Ужгород, Чернівці та ін.), а й за її межами – у Польщі, Литві, Білорусі. Сергій Столярук є також організатором керамічного пленеру «Керамічні канікули», що відбувається у с. Космач на Івано-Франківщині і об’єднує українських та зарубіжних митців.

А щодо назви виставки – «Полювання на акулу», то про сутність експозиції та її концепцію ви зможете прочитати у наших наступних публікаціях. І, звичайно, краще дізнатися про неї ви зможете, якщо відвідаєте Чернівецький художній музей, де й експонується персональна виставка Сергія Столярука.

 

 

Ольга ДЕНИСОВА, Альберт КОМАРІ,
для БукІнфо (с)