Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Грошові статки: Маніліч заробляє більше Папієва?

  • 6415

ГРОШІ НЕ ПАХНУТЬ /

У минулих числах «Часу» вже писали про заробітки керівників обласної виконавчої, міської влади та правоохоронних органів (принаймні, тих, хто захотів розповісти). Нагадаємо, що з усіх керівників краю найбільше заробляв уже екс-мер Чернівців Микола Федорук – трохи більше 9 тисяч гривень на руки. А заробітна платня губернатора краю Папієва з усіма надбавками в лютому склала 7911 грн.

Також ми надіслали інформаційний запит і до Чернівецької обласної ради стосовно розмірів зарплат керівників представницької влади краю, кількості та марок автівок, які є наразі в автопарку облради, коштів, що витрачаються на техобслуговування та пальне, на відрядження керівництва, а також фонду оплати працівників виконавчого апарату облради.

Маніліч на «Крайслері» без бензини

З’ясувалось, що керуючий справами облради Аркадій Моісей заробляє в місяць більше од голови ОДА — його зарплатня з надбавками та преміями у квітні склала 8618 грн. Водночас заступник голови облради Валентин Маніліч заробив у квітні 10670 грн. Хочу зауважити, що назвати свої заробітки ці пани погодились тільки після того, як вступив в силу закон «Про доступ до публічної інформації».

На балансі ж Чернівецької облради обліковується два автомобілі – «Крайслер 300М» 2004 року випуску та «Ніссан Прімера» того ж року випуску. Вартість «Крайслера» сягає 30 тисяч долярів, а «Ніссана» — в залежності від точних даних марки, яких нам облрада так і не надала, варіюється від 10 до 50 тисяч долярів. Також у відповіді на наш запит зазначено, що рада «не має власного автопарку та не витрачає коштів на технічне обслуговування автомобілів». Про вартість використаного пального – теж ні слова. Виникає запитання. Як пересуваються тоді керівники облради автівками без бензину? Та ще й транспортом, який не має технічного обслуговування! Чи ті автівки просто стоять в гаражах (бо як інакше зрозуміти слово «обліковується»)? І тоді, може, краще б їх віддати інтернатам, школам тощо, аби намарне не простоювали?

Також на відрядження посадових осіб Чернівецької обласної ради в 2011 році з обласного бюджету виділено 45 тисяч гривень. Нагадаємо, що сусіди по приміщенню — керівництво ОДА — минулого року витратили на відрядження у дев’ять разів менше – п’ять тисяч гривень. Та й, власне, що таке надважливе вирішувати посадовцям від облради у відрядженнях? Адже лобіювання інтересів буковинського народу ні посадовцями, ні депутатами наразі зовсім не спостерігається. І сесії ради обмежуються змінами до бюджету, розподілом майна та закриттям шкіл. Фонд же оплати праці працівників Чернівецької обласної ради в квітні цього року становив майже 165 тисяч гривень.

Наразі ми очікуємо відповіді від буковинських народних депутатів, які до поту й крові працюють на благо нашого краю в Києві у Верховній Раді. Ми у них запитали про їхні статки. Бо про результати їхньої роботи, чи, то пак, бездіяльності, з огляду на проблеми Буковини, може судити кожен. Тож цікаво, скільки ми їм платимо за таку от «роботу».Надія ВІРНА
, газета ЧАС (Чернівці)