Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Вулиця Барбюса: життя над прірвою...

  • 7536

СИТУАЦІЯ /

Мешканці вулиці Барбюса, що у Чернівцях, живуть, мов на пороховій бочці. Їхні помешкання розташовані на небезпечній зсувній ділянці. А після проливних дощів кінця червня минулого року зо три десятки чернівчан взагалі відселили. Ще тоді на мешканців семи квартир Першотравнева райрада подала клопотання до міськвиконкому для надання їм по-стійного житла. Це чотири квартири будинку № 38, по одній квартирі з будинків № 51 та 57, що по вулиці Барбюса, та одна квартира, що по провулку Білоруському, 5.

Як повідомив заступник директора ЖКГ міста Василь Гураль, мешканцям провулку Білоруського вже надали дво-кімнатну квартиру й вони там оселилися. Наразі прийнято рішення про знесення їхнього будинку. Також рівноцінне житло (однокімнатні квартири) отримали мешканці чотирьох квартир з будинку №38 по вулиці Барбюса. Начальник управління житлового господарства Першотравневої райради Віталій Ротар сказав, що решта раніше відселених мешканців з вулиці Барбюса повернулась у свої квартири. Бо ж тоді тимчасово відселяли всіх, хто мешкав на 20-метровій відстані від зсуву.

І це при тому, що, наприклад, за адресою Барбюса, 57/4 зсув пролягає в метрі від стіни будинку! Нас запевнили, що це питання перебуває на постійному контролі. Але у району ні коштів, ні житла немає.

Тим часом мешканці вулиці Барбюса, будинки яких розташовані на небезпечній зсувній ділянці, розуміють, що залишились сам-на-сам з бідою. Тому вони вирішили звернутися до всіх небайдужих із проханням надати посильну допомогу в будівництві підпорної стіни (реквізити для платіжних документів: Державний ощадний банк України у Чернівцях, філія 037, р/р 290949022, код 09356307, МФО 356334, рахунок 111191).

— Мені нічого від влади не треба, тільки нехай укріплять землю, — бідкається мешканка четвертої квартири будинку №57 по вулиці Барбюса Марія Іванівна Вакарчук.

– Влада ж за цей час не зробила нічого. Яма була біля хати в кілька метрів. Ми її самі засипали, не дочекавшись допомоги. Земля та бетон тріскають біля хати прямо під стіною. Після зсуву дали нам від райради 150 грн. і відселили в гуртожиток. Ми там не змогли жити. Та і в хаті нашій тільки за-кінчили ремонт. Раніше тут була ще австрійська бетонна плита, були дерева. Зсув же спричинило те, що бізнесмени тут будуються, перекривають каналізацію, вибирають глину. А потім і дощі, і розрив газової труби. Вже цілий рік пишу чиновникам, щоб нарешті взялися до роботи і захистили нас від зсуву. Вони ж сказали, що тільки коли стіна будинку впаде, тоді щось будуть робити.

В департаменті містобудівного комплексу та земельних відносин міськради нам теж нічого втішного не сказали. Бо ніхто нічого на цій ділянці робити не буде, поки не відкорегують проектну документацію з протизсувних робіт від 2008 року. А на це потрібно не багато-не мало — мільйон гривень. І взагалі вже вісім років з державного бюджету не фінансуються програми протизсувних заходів. Тільки після зсуву, що стався влітку 2010 року, на ліквідацію його наслідків з міського бюджету було виділено 700 тисяч гривень та з державного — три мільйони. Цього вистачило тільки на заміну мереж і встановлення контрбанкету (присипка з каміння чи ґрунту до насипу замість підпірної стіни) по провулку Білоруському, аби припинити рух зсуву.

Сподіваємось, що цьогорічні дощі не викинуть на вулицю мешканців зсувонебезпечних територій. І міська влада таки віднайде можливість «вибити» у Києва необхідні чверть мільйона гривень на протизсувні заходи. І ті гроші таки будуть витрачені за необхідністю.


Надія ВІРНА, газета "ЧАС" (Чернівці)

БукІнфо (с)

Фото Сергія Зарайського, (архів сайту)