Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Краківська школа фотографії «Warsztaty Fotograficzne» вперше презентувала в Чернівцях фотовиставку “Венеція. Вічне місто”

  • 6561

МИСТЕЦТВО / Своєрідний подарунок до початку весни шанувальникам сучасного художнього фото на Буковині зробила краківська школа фотографії «Warsztaty Fotograficzne», яка вперше презентувала в Чернівцях, у приміщенні Чернівецького художнього музею, групову фотовиставку “Венеція. Вічне місто”. Роботи, із якими мають можливість ознайомитись чернівчани та гості міста, були виконані майстрами краківської школи фотографії під час відкритих міжнародних фотопленерів у 2009 та 2010 роках. В них автори представляють своє бачення загадкової і багатоликої Венеції – одного з найяскравіших та найцікавіших міст Європи, яке відіграє важливу роль у збереженні як європейської, так і взагалі світової культурної спадщини.

Від самого початку існування цієї фотошколи з польського міста Краків а також і одноіменної постійно діючої фотогалереї, а це 1993 рік, схожі поїздки по містах Європи організувуються для членів школи та учасників пленерів майже щороку. Власне, до Венеції поїздка влаштовувалась вже сім раз, і хоча кожного разу все нові й нові фотографи приєднуються до групи, всі учасники пленерів підтверджують: тема Венеції у художньому фото насправді вічна. Місто заворожує, захоплює, і змушує повертатися до нього знову, і кожного разу фотографів чекають все нові відкриття у цій справжній європейській перлині.

Засновник школи, пан Влодзімєж Планета, досвідчений фотограф і мандрівник, на своєму рахунку вже має велику кількість фотопленерів, які проходили в Польщі, Чехії, Угорщині, Італії, Норвегії та Ісландії. Професійно він займається фотографією з 1986 року. Окрім цього, пан Влодзімєж активно співпрацює з краківською пресою як незалежний фотокореспондент, і протягом цієї співпраці було опубліковано понад 2000 його фотографій. Улюбленими жанрами очільника «Warsztatyfotograficzne» є пейзаж і характеристичний портрет. Вражає кругозір різноманітних виставок, конкурсів та фотофестивалів, у яких брав участь Влодзімеж Планета: це близько 150-и заходів, де фотохудожник отримав понад 50 нагород та відзнак.

На виставці представлено 48 кращих робіт двох останніх пленерів, які допомагають глядачам ніби то насправді відвідати казкове місто Венецію, зануритися у живописні вузькі вулички та безкінечні канали, прокатитися на гондолі чи відвідати затишні вуличні венеціанські кав’ярні.

Участь у виставці беруть 12 фотохудожників. Своє бачення Венеції представили Влодзімєж Планета, Богуслава Чайчик, Роберт Дидула, Катажина Якелек, Агата Южв’як, Магдалена Южв’як, Пшемислав Кристашек, Ліліана Вольнік, Ельжбета Орач, Агата Ружицька, Януш Ружицькі та Уляна Палівода (Івано-Франківськ).


Альберт КОМАРІ, для БукІнфо (с)