Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

«Регіонали» масово «тушкують» місцевих депутатів

  • 6571

У Чернівцях «регіонали» відпрацьовують схему захоплення влади у «незручних» містах

 

Якщо ще на межі року і міський голова Чернівців Микола Федорук і голова ОДА Михайло Папієв на прес-конференціях мало не розкланювалися один перед одним у дипломатичних реверансах, то перша цьогорічна сесія міськради показала, що попри усю «буковинську толерантність» лідер Партії регіонів в області не ухиляється від виконання стратегічного завдання партії – цілковитого захоплення влади.

Навіть саме обрання «кота в мішку» секретарем міськради - невідомого до цього в Чернівцях ставленика ПР Віталія Михайлішина - ще кілька тижнів тому мерії здавалося випадковим збоєм системи, яка за довгі роки була напрацьована у ратуші (Федорук чотири рази ставав мером, кожен раз міняючи партію, яка його підтримувала – він був то апологетом соціал-демократів, то БЮТу. А тепер карликової Єдності). Але остання сесія показала, що на теренах Чернівців втілюється обдумана програма із запровадження єдиновладдя в окремо взятому регіоні. Депутати проголосували за регламент, який суттєво обмежує права міського голови. Зокрема - право одноосібно ухвалювати рішення при призначенні керівників комунальних установ і підприємств. Документ передбачає також голосування ради за кандидатури заступників мера та склад виконавчого комітету за пропозицією мера, та за висунення депутатами кандидатур на ці посади.

Серед нововведень є навіть таке, що гербова печатка має зберігатися не в міського голови, а у секретаря ради. Микола Федорук пообіцяв накласти вето на рішення депутатів – майже безпрецедентний випадок в історії чернівецького самоврядування. Зважаючи, що фракція «Фронту Змін» «горою» стоїть за мера, набрати дві треті голосів депутатам більшості для подолання цього вето буде доволі складно. «Ігри закінчилися, міська рада не може бути філією обласної ради чи адміністрації. Якби кому не хотілося, такого рішення не буде!», – підсумував Микола Федорук та «легко» натякнув, що якщо й далі справи в раді йтимуть таким чином, він своїм рішенням цю раду розпустить. За суттєве розширення функцій депутатів виступила фракція Партії регіонів включно із так званими «людьми мера».

Це і Ярослав Кушнірик – заступник директора департаменту житлово-комунального господарства, і Олександр Паскар – начальник оргвідділу міськради. Кандидатуру останнього Федорук планував висунути на секретаря міськради, але пізніше заявив, що його пропозиція не знайшла підтримки у депутатів. На підсумковій річній прес-конференції мер згадав цитату, що «вороги не зраджують – це прерогатива друзів». Хтозна, чи мав він на увазі тих же депутатів «Нашої України» (на Буковині партія є кишеньковою організацією Дмитра Фірташа) і «Батьківщини» (повним складом переметнулася в «тушки»), які у ситуації політичної доцільності оперативно знайшли собі новий прихисток під крилом владної партії? Але проголосували депутати цих фракцій у ключових питаннях (виборах секретаря та прийнятті регламенту) цілком у фарватері «регіональної» програми.

Якщо для депутатів «Нашої України», зважаючи на не найкраще становище їх партії, таке «вільне» трактування виборчих обіцянок не привело до оргвисновків, то у «Батьківщині» такі висновки вже почали робити. Усвідомлюючи, що тонучий корабель БЮТу навряд чи вдасться врятувати, але є ще час подбати про імідж капітана, на голови обласних очільників «Батьківщини» спустився «страшний суд» у вигляді кризового менеджменту, який прибув із Києва «розрулювати» ситуацію.

За результатами службового розслідування з партії було виключено практично усіх перших осіб «Батьківщини» в місті та області, включно зі «спонсорами» та «ідеологами». У рішенні новосформованого бюро зрадниками партії та виборців назвали Народного депутата Петра Гасюка, колишнього голову облради Івана Шилепницького, керівників фракцій «Батьківщини» в обласній раді – Сільвію Віщук і міській – Анатолія Чесанова та інших. Виконувати ж обов’язки голови партії доручили Івану Мунтяну, якого називають креатурою Турчинова. На рішення нового бюро екс-партійці та все ж – депутати облради відповіли своїм рішенням - виключити Мунтяна з фракції «Батьківщини». Під документом поставили підписи 14 з 17 депутатів фракції в облраді. Ходом у відповідь нове бюро звернулося до Президії ради партії з проханням розпустити діючу фракцію депутатів від партії «ВО «Батьківщина» у Чернівецькій обласній раді та сформувати нову «з числа тих депутатів, які стоять на позиціях ідеології партії та її Статуту».

Щоправда, тих депутатів у «Батьківщині» в облраді залишилося… троє. Не кращим є стан партії і в інших місцевих радах. Як вчинить далі Партія регіонів з такими «тушками» на місцях – покаже час. Але як бідкався один з перебіжчиків - «Без членства у партії «Батьківщина» ми навіть «регіоналам» не потрібні». Зважаючи на погрози мера про ймовірний розпуск міської ради, політичне її наповнення може зазнати суттєвих коректив. Судячи з усього Чернівці – це полігон для відпрацювання схем захоплення влади у тих містах де «регіоналам» не вдалося отримати владу за результатами виборів. Можна очікувати, що подібні рішення міськрад нас чекатимуть в цілому ряді регіонів, які мають лише одне спільне з Буковиною – народ обрав не «біло-голубого».

 

Вадим ПЕЛЕХ, Комментарии - proUA

БукІнфо (с)