Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

На Буковині у перший день вакцинували 54 людини і 6 доз утилізували, - лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко

  • 988

ТАКІ РЕАЛІЇ /


У МОЗ не забороняють використовувати залишки вакцини для людей, які не входять до першої хвилі вакцинації


Через жорсткі правила і особливості упаковки препарату в деяких областях доводиться утилізувати невикористані дози вакцини наприкінці дня. Про це повідомляє канал «Дом».

«Розкривається ампула і проколюється голкою. З цього моменту зберігання флакона повинно бути не більше шести годин. У перший день у нас вакцинували 54 людини і 6 доз утилізували», – розповіла інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко.

У МОЗ зазначають, що не забороняють використовувати залишки вакцини для тих людей, які не входять до першої хвилі вакцинації. Щоб не було непорозумінь на місцях - в регіони направили письмові інструкції.

 

«Ми зараз пропишемо такі алгоритми для мобільних бригад, що якщо у вас є кілька бажаючих, і у вас залишилися, наприклад, три дози, то ми визначаємо пріоритетність: спочатку це буде вік старше 80 років. Якщо таких пацієнтів кілька – першим буде той, хто має супутні захворювання», – наголосив Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.