Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Буковина очікує на першу партію доз вакцини проти COVID-19. Перший етап вакцинації триватиме 4-5 днів, - Олег Чорний

  • 823

ТЕМА №1 / 


Учора її доправили з Індії в Україну, нині ж розпочали розвозити у регіони. Про це розповів директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Чорний.

  

– Щеплення робитимуть кваліфіковані мобільні бригади, які пройшли відповідне навчання. Маємо також необхідне для зберігання вакцини холодильне обладнання. Сподіваємося, що перший етап вакцинальної кампанії в області нам вдасться завершити за 4-5 днів, – пояснив Олег Чорний.

За його словами, першими щеплення отримають медичні працівники – ті, які працюватимуть у мобільних бригадах та пунктах вакцинації, надають допомогу хворим на коронавірус у госпітальних базах області, а також працівники Центру екстреної медичної допомоги. Крім того, щеплюватимуть і підопічних та працівників соціальних закладів.
 

За словами Олега Чорного, вакцинація "є добровільною і безкоштовною, тож ті, хто погодиться на неї, підпишуть інформаційну згоду".  

 

Водночас, стало відомо, що сімейні лікарі Буковини прийматимуть та консультуватимуть пацієнтів без вихідних. Такий робочий графік медики первинки матимуть у найближчі два тижні.


Відповідне рішення ухвалив обласний штаб із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із поширенням COVID-19. Засідання його очолила заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак та директор Департаменту охорони здоров’я Олег Чорний.


Лікарі вестимуть прийом у режимі 7-денного робочого тижня через збільшення кількості хворих на коронавірус. До того ж, в області зростає число недужих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Так, епідемічний поріг перевищено на території колишніх Вижницького, Путильського, Кіцманського районів та у Чернівцях.


Крім того, штаб затвердив нові маршрути пацієнтів із COVID-19, адже хворих чернівчан готові приймати Герцаївська та Новселицька лікарні.