Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Вакцинація від коронавірусу: експерт розповів, кому категорично не можна робити щеплення

  • 823

ТЕМА №1 /


Начальник головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан розповів в ефірі каналу "Україна 24", в яких випадках категорично не можна вакцинуватися від коронавірусу.


"Є багато точок зору й інфекціоністів, й імунологів, і епідеміологів щодо проведення правильної вакцинації. Насамперед обов’язково потрібен медичний огляд перед вакцинацією. По-друге, імунний статус людини. Тому що COVID-19 - це не лише інфекційне, а й імунологічне захворювання і несе імунологічні ризики для людини.

Якщо людина хворіла, має антитіла, має аутоімунні захворювання, ураження імунної системи – проводити вакцинацію категорично не можна. Але на сьогодні цієї комунікації ще немає. Тому громадяни, які перехворіли, або мають антитіла, на мою особисту думку як лікаря-епідеміолога, вакцинуватися не повинні", — сказав він.

Рубан пояснив, що входить у медичний огляд перед вакцинацією.

"Це звичайний медичний огляд людини, вимірювання температури, визначення статусу людини. Вакцинувати потрібно здорову людину без будь-яких ускладнень – інфекційних чи не інфекційних патологій", — сказав він.