Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук каже, що чернівчанам і буковинцям треба усвідомити, що Калинівський ринок має "відходити у минуле" (ВІДЕО)

ГОТУЙТЕСЬ, ПАНОВЕ… /

" Будь-яка криза має означати переосмислення і початок нового. Для чернівчан і буковинців помаленьку наступає період, коли потрібно звільнятися від виключно ринково-базарної моделі ведення бізнесу. «Калинівський ринок» повинен відходити у минуле. Ми повинні модернізувати наші сфери економіки. Чи це ІТ-сфера, чи креативна торгівля у нових форматах. Ми повинні переосмислити цей час, як би боляче це не звучало». Осачук також вважає за щастя те, що «домінуюча частина нашого бізнесу перебуває в тіні». Бо це «рятівне коло, яке допомагало завжди буковинцям виживати у роки кризи».

 

Про це у авторській програмі Святослава Вишинського «Без емоцій», яка виходить на каналі «Чернівецький промінь» 26 листопада заявив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

Процитуємо уривок з цієї програми:

Ведучий Святослав Вишинський: Приступаючи до роботи, ви обіцяли максимальне сприяння малому та середньому бізнесу, створення нових робочих місць в області. Але, по факту, через карантинні обмеження, які вводили, ви, бажаючи того чи ні, знищили тисячі робочих місць на Буковині. Якщо ви гуляєте містом, то ви бачите, що на кожній четвертій - п’ятій вітрині у Чернівцях висить табличка про оренду. Це означає, що люди втратили роботу, а підприємства збанкрутували. Ви відчуваєте свою співвідповідальність за економічний крах регіону?

Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук: Я думаю, що такі терміни, які ви вжили «знищили» не відповідають дійсності. Щастя Буковини полягає у тому, що домінуюча частина нашого бізнесу перебуває в тіні. І це рятівне коло, яке допомагало завжди буковинцям виживати у роки кризи. Чи 2008 року чи у 90-х роках, а так само і зараз.


Мене найбільше дивує те, що там, де з’являються оголошення про оренду приміщень, коли ти запитуєш про вартість, то там вона взагалі не знижується! Тобто 15-20 доларів за метр квадратний! І це питання до власників приміщень: А де у вас відчуття солідарності і може трохи знизити вартість, дозволити підприємцю, перукарні дозволити все-таки залишитися?


Давайте не забувати те, що так само держава протягнула руку допомоги. Були програми підтримки, якими скористалися тисячі буковинських підприємців. І до кінця вересня 128 млн. гривень отримали буковинські підприємці, як компенсацію за ті збитки, які довелося понести в результаті карантинних обмежень. Ніхто свідомо не знищує бізнес. Навпаки, ми дуже будемо сприяти. В умовах карантинних обмежень залучити зовнішнього інвестора це задача практично не реальна. Але хочу похвалитися, що нам все ж вдалося завершити довготривалий процес отримання дозвільних документів у різних міністерств у Києві інвестору з Угорщини, який незабаром відкриває у нас в області виробництво керамічної продукції. Будуть створені 300 робочих місць (…)

Ведучий: Ви кажете, що слово «знищення» дуже гучне. Але колишній заступник міністра економіки Павло Кухта нещодавно заявив, що державі вже не вистачає 10 млрд. гривень на виплату зарплат, пенсій та стипендій. У листопаді загальний дефіцит бюджету складає більше 90 млрд. гривень. Це, напевно, ціна карантину. А керівник «Офісу реформ» Михайло Саакашвілі в нещодавньому інтерв’ю прямо сказав: «Ми із закритими очима летимо у прірву». Ви розумієте, що ще один локдаун, який нам сьогодні прогнозують, остаточно доб’є економіку і, як наслідок, потім доб’є нашу медицину?

С.Осачук: Він остаточно економіку не доб’є. Завдання глобальне і стратегічне, яке ми маємо всі перед собою – це вижити в умовах цієї пандемії і залишитися живим. Будь-яка криза має означати переосмислення і початок нового.

 

Я думаю, що для чернівчан і буковинців помаленьку наступає період, коли потрібно звільнятися від виключно ринково-базарної моделі ведення бізнесу. «Калинівський ринок» повинен відходити у минуле. Ми повинні модернізувати наші сфери економіки. Чи це ІТ-сфера, чи креативна торгівля у нових форматах. Ми повинні переосмислити цей час, як би боляче це не звучало.


Переконаний, що так само ініціатива президента України із виплатою по 8 тисяч гривень кожному, хто зараз змушений на кілька тижнів закритися, може бути невеличкою психологічною дотацією і жестом довіри про те, що пам’ятаємо про кожного.

Ведучий: А звідки ці вісім тисяч взяти, якщо немає грошей навіть на виплату пенсій? І багато економістів про це говорять прямо, що ці обіцянки ніяким чином не можливо реально підтримати…
 

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації