Законопроект Зеленського має ознаки конституційного перевороту — голова КСУ. Але він не каже про "шкурні мотиви" суддів (ВІДЕО)

КРАЇНУ ШТОРМИТЬ /


Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький заявив, що законопроект президента про розпуск КСУ має ознаки конституційного перевороту.


Про це він заявив на брифінгу, - пише НВ.

«З'являється проект закону, який за ніч склепали, № 4288, який має ознаки конституційного перевороту в Україні. Я це відповідально заявляю. Це порушення 149 статті Конституції України», — сказав Тупицький.

«Що має відбутися у Верховній Раді у вівторок? Це скасувати законом чи постановою скасувати рішення Конституційного суду. Чому тоді не указом президента?», — додав Тупицький. 
 
Глава Конституційного суду України також стверджує, що неузгодженість антикорупційного законодавства з Основним законів — наслідок Революції Гідності.

Про це він сказав під час брифінгу у п’ятницю, 30 жовтня, на тлі скандалу зі скасуванням КСУ кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і недостовірне декларування.

«Огріхи, які є в антикорупційному законодавстві, створилися у післяреволюційний період в силу необхідності… Але зараз країна не може жити з частково або повністю неконституційними антикорупційними законами», — заявив Тупицький.
 
Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що 2 листопада не з'явиться на допит у Державне бюро розслідувань.

Про це він також заявив сьогодні під час брифінгу.

"Прошу не дивуватися, що я не прийду на допит. Я поясню чому. Фактично, мені опублікована підозра. Який же я тоді свідок? У підозрюваного одні права, у свідка - інші", - сказав він.

У ДБР голову КСУ перевіряють на участь у злочинній організації, вчинюваних у її складі злочинах, а також у вжитті заходів щодо приховування злочинів.
 
 
Глава Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що запланована зустріч з президентом України Володимиром Зеленським не відбулася. Про це він сказав на брифінгу на тлі скандальних рішень КСУ.

"Ця зустріч планувалася, але чомусь не відбулася. А говорити є про що", - зазначив він.

У той же час, прес-секретар президента Юлія Мендель в коментарі НВ заявила, що Зеленський розмовляв з Тупицьким після прийняття скандального рішення про скасування е-декларування.

«Всі важливі питання були обговорені і рішення, ініційовані президентом і підтримані РНБО і Кабінетом міністрів, приймалися з урахуванням переговорів з суддею Тупицьким», - резюмувала вона.
 
*****
 
Тим часом, чоловік-пенсіонер судді Конституційного суду Ірини Завгородньої, яка голосувала за зняття кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях, придбав житло за 13 млн гривень. Знайшли це в його декларації.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляють журналісти Bihus.Info із посиланням на декларацію чоловіка. Зараз декларація Сергія Завгороднього закрита від публічного доступу за рішенням КСУ від 27 жовтня.

Так, за повідомленням журналістів, Сергій Завгородній, який офіційно отримує тільки пенсію від Пенсійного фонду в Москві (він громадянин Росії) у липні 2020 року зміг придбати 3-кімнатну квартиру в київському престижному комплексі "Новопечерські липки".

Два роки тому Завгородній вже купував квартиру у тому ж комплексі. Тоді квартира на 54 квадратні метри, яка коштує приблизно 4 мільйони гривень, обійшлася пенсіонеру всього в 1,3 мільйона гривень.

Також серед офіційних доходів чоловіка 1,8 мільйона гривень від продажу іншої квартири на вул. Драгомирова і 700 тис. гривень від продажу автомобіля. Водночас після продажу старої машини, Сергій Завгородній зміг чи не відразу придбати новий BMW X4 за 1.6 мільйонів гривень наприкінці 2019 року.

Сама ж суддя КС Ірина Завгородня, згідно з її декларацією за 2019, має 4 мільйони гривень зарплати за 2019 рік. Ще 3 мільйони їй подарувала 81-річна мати. Також готівкою суддя має 120000 доларів і 2.8 мільйонів гривень
  
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду.

Законопроект Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства зареєстровано на сайті парламенту.

Відповідно до закону, президент пропонує визнати рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року «нікчемним (що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів».

Всіх суддів, які прийняли це рішення, пропонується звільнити та почати процес відбору нових суддів.

Зеленський також пропонує повернення редакцією закону «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КСУ.
 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації