Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

З початку року понад 550 буковинців поповнили лави ЗСУ, з них майже 50 жінок, - обласний військовий комісір Чурай

  • 846

НА ЗАХИСТІ КРАЇНИ /


В Чернівецькому обласному військовому комісаріаті відбувся брифінг з питань проведення чергового призову на строкову військову службу, а також залучення громадян на військову службу за контрактом.

Військовий комісар полковник Віталій Чурай повідомив про планові завдання, загальну організацію заходів призову, зокрема в умовах карантину. Він відзначив, що станом на сьогодні в команди зараховано достатню кількість призовників для якісної та вчасної відправки їх у війська.

Як повідомляє прес-служба Чернівецького ОВК, з Буковини буде призвано 320 юнаків, майже половина з яких, а це 165 чоловік, поповнять лави Збройних Сил, решта – підрозділи інших військових формувань. Відправки команд молодого поповнення розпочались 7 жовтня та триватимуть до кінця грудня.

Протягом поточного тижня здійснено відправку майже 80 юнаків. Після початкової підготовки в навчальних центрах хлопці будуть направлені до визначених місць проходження служби.

Військовий комісар розповів про медичний супровід призову та запевнив, що робота проводиться із дотриманням всіх санітарно-епідемічних вимог. У взаємодії з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА та місцевими медичними закладами здійснюється обстеження всіх призовників на наявність захворювання COVID-19.

Полковник Віталій Чурай наголосив, що військовослужбовці строкової служби для виконання завдань в районі проведення ООС не залучаються.

Щодо військової служби за контрактом, комісар відзначив збільшення охочих проходити службу. Так, з початку року понад 550 буковинців поповнили лави ЗСУ, з них майже 50 жінок.

Пріоритетними для комплектування є підрозділи гірсько-штурмових та десантно-штурмової бригада. В цих військових частинах грошове забезпечення є вищим ніж в інших та становить для рядового складу в середньому від 13000-14000 грн. Найбільш затребуваними є посади екіпажів бойових машин, військових медиків, водіїв.

Стосовно призову офіцерів запасу, який триватиме в жовтні-грудні, лави ЗСУ поповняться десятьма офіцерами запасу з Буковини. В грудні вони будуть направлені для підготовки у військових вишах, а згодом до військових частин. Забезпечення їх є таким же, як у кадрових офіцерів, проте до виконання завдань в районі ООС офіцери за призовом не залучаються.