Шмигаль хоче покарати голів ОДА за невиплати медикам, які борються з COVID

А ЯК СПРАВИ НА БУКОВИНІ? / 


Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пропонує притягнути до дисциплінарної відповідальності голів державних адміністрацій в областях, де медпрацівники не отримали обіцяні доплати за роботу з хворими на COVID-19.


Про це повідомляє пресслужба Кабміну за результатами наради прем'єра та голів ОДА

9 жовтня голова уряду скликав нараду з головами державних обласних адміністрацій за участі секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова - щодо ситуації з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Прем’єр-міністр заслухав очільників ОДА щодо епідемічної ситуації в областях.

Шмигаль зауважив, що досі не вирішена проблема з доплатами до зарплат медпрацівникам за вересень, не відбулися виплати майже в 160 закладах у різних областях.

"Попрошу міністра охорони здоров'я надати інформацію, на її основі уряд буде робити подання на Офіс президента для притягнення до дисциплінарної відповідальності відповідних голів ОДА.

Будемо ставити питання звільнення відповідних керівників ДОЗ (департаментів охорони здоров'я - ред.). Лікарі чекали грошей, при тому, що вони були виділені. НСЗУ підписувала контракти цілодобово і без вихідних. Якщо люди на місцях не хочуть працювати, будемо вдаватися до жорстких заходів", - сказав Шмигаль.

Шмигаль також доручив заступнику міністра охорони здоров’я - головному державному санітарному лікарю Олегу Ляшку та головам облдержадміністрацій поставити на особистий контроль роботу гарячих ліній.

На їх основі планується "розвивати контактні центри", адже "один із найбільших пріоритетів - швидке розгортання системи виявлення контактних осіб". 
 
А тим часом:
 
В Україні затвердили механізми реалізації експериментального проекту із заготівлі специфічної гіперімунної плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2.

Її планують використовувати для контрактного виробництва імуноглобуліну та подальшого лікування коронавірусної хвороби COVID-19.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду 9 жовтня.

"Зокрема в рамках експериментального проекту ініціюється заготівля плазми, яка в своєму складі містить антитіла до SARS-CoV-2, з подальшою переробкою та виготовленням гіперімунного імуноглобуліну.

Така плазма буде передана вітчизняним виробникам лікарських засобів.

У разі успішного проходження клінічних випробувань, даний препарат буде використовуватися для лікування осіб, хворих на COVID-19 у важкому стані", – розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.


Фото Flydragonfly/Depositphotos

Глава МОЗ зауважив, що зараз клінічні випробування тривають у інших країнах світу, відповідно до створеного альянсу між виробниками різних країн.

"У нас в свою чергу завершилися клінічні випробування звичайного імуноглобуліну, який показав достатньо гарні результати.

Зараз оформлюються відповідні документи в Державному експертному центрі.

Ми вважаємо за потрібне рухатися таким шляхом і теж почати такі випробування на гіперімуноглобулін", – додав Степанов.

Рішення було прийняте рішенням уряду з допрацюванням у триденний термін.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації