У Чернівецькій обласній клінічній лікарні за підтримки ЄС планують покращити якість медичних послуг щодо малоінвазивних процедур

МЕДИЧНІ ІННОВАЦІЇ /


Скоротити час післяопераційної реабілітації пацієнтів, зменшити витратну частину лікування, поліпшити загальну якість життя хворих можуть забезпечити сучасні методи малоінвазивних хірургічних процедур. Відтак для поліпшення можливостей обласної клінічної лікарні розпочали реалізацію транскордонного проєкту в рамках Спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020».

 

Ініціатива покликана підвищити якість діагностики, що дозволить своєчасно та висококваліфіковано визначити стан пацієнта та розробити оптимального плану лікування.


Загальний бюджет проєкту складає 348,71 тис. євро (майже 11,337 млн грн гривень за курсом Inforeuro), з яких 299,72 тис. євро фінансуються грантом ЄС. Частина проєкту буде профінансована з обласного бюджету. Термін реалізації проекту – 12 місяців.

«Найдорожче придбання – відеоендоскопічна система, яка дасть можливість робити обстеження та операції на шлунково-кишковому тракті. Такої апаратури у нас не було, тому хворих доводилося направляти у інші регіони для проведення лапороскопічних операцій. Тепер плануємо збільшити спектр надання медичної допомоги», – зазначив Олег Харабара, лікар-хірург вищої категорії та медичний експерт проєкту.

Реалізація ініціативи дозволить створити Центр малоінвазивної хірургії на базі ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня».

«Створення цього Центру дозволить, у поєднанні із зусиллями висококваліфікованих хірургів та наукових працівників базових кафедр Буковинського державного медичного університету, вдосконалити методи малоінвазивної хірургії, які включають лапароскопію, що використовується для проведення малотравматичних операцій та ендоскопію – як високоінформативний метод діагностики», – прокоментував Станіслав Володін, координатор проєкту.

Крім того проєкт передбачає завершити уніфікацію медичних протоколів України та Румунії. Це дозволить підвищити якість надання медичних послуг громадянам обох країн. Тому планують вивчити українські та румунські медичні стандарти та встановити регіональний протокол для лікарень Чернівецької області та Сучавського повіту в галузі медичної допомоги.
 
БукІнфо (с)
 


Довідково: Даний проєкт називається «Підвищення якості медичних послуг щодо малоінвазивних процедур у прикордонному регіоні Румунія-Україна» (EMS ENI код 2SOFT/4.1/93) і виконується в рамках Спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020».

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації