З професійним святом, дорогі колеги лісівники!

ЗІ СВЯТОМ! / 

Напередодні Дня працівника лісу, який відзначаємо цієї неділі, 20 вересня, хочу привітати своїх колег лісівників, усіх робітників лісового господарства Буковини, трудові колективи лісогосподарських підприємств з нашим професійним святом.
Побажати найперше здоров’я, добра і злагоди в родинах, достойних зарплат, збереження робочих місць і збереження самих лісгоспів.


Природа щедро обдарувала Буковину безцінними ресурсами. Серед всіх природних багатств ми особливо шануємо ліс.

На Буковині багато славних династій лісівників. В нашій родині з діда-прадіда лісу вклонялися. Не одне покоління пов’язало з лісами свою професійну долю.

Змалечку я знав, що буду продовжувати справу батька і також стану лісівником. Галузеву науку і практичні ази лісівничої справи вивчав у Сторожинецькому лісовому коледжі. У Львівському національному лісотехнічному університеті здобув кваліфікацію «спеціаліст з лісового господарства».

Лісове господарство найперше потребує робочих рук. Виростити ліс з малої насінини – нелегка справа. У лісорозсадниках (а вони є у кожному лісгоспі) вирощуємо сіянці, потім кожний з них потрібно грамотно посадити, за ним доглядати кілька років, поки мале деревце не зміцніє рости самостійно.

Ліс потрібно охороняти. Вести належний контроль за дотриманням природоохоронних вимог, боротися з браконьєрством і незаконними рубками.

А також його потрібно заготовляти, забезпечувати лісоматеріалами деревопереробні підприємства, які виготовляють необхідну людям продукцію з дерева.

За останні роки в Карпатах обсяги лісозаготівлі значно скоротили. У тому числі на Буковині. Приміром, лісогосподарські підприємства області ще не так давно забирали з лісу щороку понад 900 тисяч кубометрів деревини. Сьогодні – трохи більше 500 тисяч кубів.

При цьому, варто підкреслити, немає великих суцільних рубок. Лісівники їх вимушені застосовувати в окремих випадках, наприклад, у суцільних смеречниках, які були штучно насадженні в горах у післявоєнні роки минулого століття. До того ж смерека останніми роками масово всихає через зміну клімату. Її треба забрати.

На місці всохлих смеречників відновлюємо ліси корінними деревними породами – ялицею, буком, ялиною, дубом. Усе більший відсоток лісозаготівлі проводимо рівномірно-поступовими рубками, які при нинішніх обсягах заготівельних робіт не дають найменшого приводу говорити про лисі буковинські Карпати.

Зауважимо, що усі буковинські лісгоспи пройшли незалежну європейську сертифікацію. А також отримали від Мінекології дозвіл на господарську діяльність через оцінку впливу на довкілля. Це означає, що вони ведуть екологічно збалансоване лісове господарство.

В Чернівецькій області 78,6 тисячі гектарів лісів належать про природно-заповідного фонду, де обмежена рубка або взагалі заборонена. Наша найменша область має найбільший в країни відсоток заповідних охоронних територій. А до експлуатаційних лісів у нас зараховано менше 40% території держлісфонду.

Так, в лісовому господарстві, як і в кожній виробничій галузі, є проблеми, які потрібно вирішувати. Є недоліки в роботі, які потрібно виправляти. Найкращий шлях удосконалення лісової галузі – конструктивна співпраця з владою, громадськістю.

Невтомна праця працівників лісового господарства, їх лісівнича майстерність, професійні знання помножені на виробничий досвід багатьох поколінь примножують лісові багатства нашої буковинської землі.
То ж з професійним святом вас, дорогі колеги – лісівники Буковини!

Микола ОРЕНДОВИЧ,
головний спеціаліст Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації