Хочете знати, яку грошову заставу заплатять партії та кандидати у депутати на Буковині?

ПРОЦЕС ПІШОВ /

Для участі у місцевих виборах кандидати у депутати або на голову громади повинні сплатити грошову заставу. Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, яку суму необхідно заплатити буковинцям, які планують брати участь у виборах.


Сума грошової застави для участі у виборах залежить від кількості виборців у населеному пункті, районі або області, а також від мінімальної заробітної плати, яка в Україні становить 5 тисяч гривень. Таким чином ОПОРА визначила, що найбільшу грошову заставу заплатять партії за список депутатів до Чернівецької районної та обласної рад.

Згідно з частиною 2 статті 225 Виборчого Кодексу України для розрахунку грошової застави враховується кількість виборців на території відповідної ради та розмір мінімальної заробітної плати станом на початок виборчого процесу.

Так, у громадах з кількістю виборців до 10 тисяч кандидат у депутати або ж організація партії, яка висунула кандидата у депутати сільської, селищної, міської ради у багатомандатному виборчому окрузі, вносить грошову заставу з розрахунку 20% мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу. Зважаючи на затверджений розмір мінімальної заробітної плати (5 тисяч гривень), грошова застава становитиме 1 тисячу гривень. Громад, де вибори відбуватимуться за мажоритарною системою, у Чернівецькій області більшість - 35.

Для участі у виборах до обласної та районних рад, а також у 17 громадах Буковини, у яких кількість виборців перевищує 10 тисяч, грошову заставу сплачуватимуть за єдиний виборчий список партії, незалежно від того, скільки кандидатів до нього буде включено. Це зумовлено виборчою системою пропорційного представництва, при якій кандидатів висуває лише партія. Таким чином, для участі у виборчій гонці необхідно сплатити грошову заставу у розмірі 4 мінімальних заробітних плат на кожні 90 тисяч виборців.

Наприклад, за виборчий список у Чернівцях необхідно сплатити заставу у розмірі 108 266,889 грн, оскільки Чернівецький район налічує 487 210 виборців. Так само визначається і розмір застави для кандидатів на посаду міського/-ї голови. Таким чином, кандидат у голови Чернівецької міської ради повинен сплатити 41 272,66 грн застави, оскільки тут голосуватиме 185 727 осіб.

Також грошову заставу у розмірі 5 тисяч гривень повинні сплатити кандидати у голови села, селища чи міста з кількістю виборців до 75 тисяч. Тобто це всі населені пункти області, окрім Чернівців.

Варто зазначити, що згідно зі статтею 225 Виборчого Кодексу України грошову заставу необхідно внести після початку виборчого процесу та до подання документів до відповідної виборчої комісії для реєстрації. Також грошова застава повертається тому, хто її вносив, якщо за результатами місцевих виборів кандидата визнано обраним сільським, селищним, міським головою.

Переглянути яку грошову заставу необхідно сплатити в окремих громадах Буковини залежно від кількості виборців можна у таблиці.



Нагадуємо, що депутатів на Буковині обиратимуть за мажоритарною та пропорційною системою. Також раніше районні ТВК сформували 41 виборчу комісію.

Громадянська мережа ОПОРА у Чернівецькій області 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації