Рівень довіри падає. Зеленському не довіряють 49% українців, Верховній раді - 75%, Кабміну — 72% - опитування

ТАКІ РЕАЛІЇ /


Якщо політичний сезон Осінь-2019 — весна-2020 в Україні починався зі стрімкого зростання довіри громадян до органів влади, то входження в сезон Осінь-2020 року — весна-2021 відбувається на тлі падіння довіри до владних інститутів.


Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного соцслужбою Центру Разумкова спільно з Фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва.

В оприлюдненому вранці 4 вересня пресрелізі за підсумками проведеного опитування зазначається, що найчастіше громадяни України висловлюють довіру Збройним силам країни (їм довіряють 65% опитаних), церкві (63%) та волонтерським організаціям (63%).
 
 

Українці також переважно довіряють:

Держслужбі з НС — 53%
добровольчим батальйонам — 53%
Держприкордонслужбі - 52%
ЗМІ України — 50%
Нацгвардії - 49%
громадським організаціям — 47%
Решті інститутів недовіра висловлюється частіше, ніж довіра.


Президентові України не довіряють 49% громадян, Верховній Раді - 75%, уряду — 72%, державному апарату (чиновникам) — 78%.

Експериментатор року. Чому Володимир Зеленський залишається найпопулярнішим політиком України, але втрачає довіру
«Спостерігається тенденція зниження рівня довіри до органів влади. Так, якщо в грудні 2019 р. недовіру Кабінету Міністрів висловлювали 51,5% респондентів, то в липні 2020 р. не довіряли 72%; Верховній Раді - 54% і 75% відповідно, президентові ˗ 31% і 49% відповідно», — зазначають соціологи.

Політичним партіям не довіряють 71% респондентів, профспілкам — близько 50%.

Високий рівень недовіри до Судової системи загалом (77,5%), Верховного Суду (69%), місцевих судів (67,5%).

Також українці не довіряють:

Прокуратурі - не довіряють 73% опитаних
Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) — 71%
Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) — 70,5%
Антикорупційному суду (ВАКС) — 70%

Національному агентству з питань відвертання корупції (НАЗК) — 70%

 

Серед правоохоронних структур дещо рідше висловлюється недовіра поліції та Службі безпеки України (хоча недовіра також перевищує довіру). Так, Національній поліції не довіряють 58% опитаних (довіряють ˗ 33%), Патрульній поліції (54% і 35% відповідно), СБУ (56% і 31% відповідно).

«Та обставина, що лідером недовіри є державний апарат загалом (йому й чиновникам не довіряють 78% респондентів), свідчить про високий рівень відчуження між структурами державної влади та суспільством, що призводить до негативної оцінки громадянами діяльності влади, за винятком тих структур, які забезпечують оборону держави та безпеку громадян (ЗСУ, Держприкордонслужба, Нацгвардія, ДСНС)», — зазначають соціологи.

Дослідження проводила соцслужба Центру Разумкова спільно з Фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв'ю face-to-face за місцем проживання респондентів. Було опитано 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що представляє доросле населення за основними соціально-демографічними показниками.

Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Фінансування опитування здійснено у рамках проєкту МАТРА посольства Королівства Нідерландів в Україні. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації