Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Мельничука на два тижні назвали в.о. голови облради і... "зв’язали руки"

  • 1957

САБОТАЖ МУНТЯНА / МАКОВЕЦЬКОЇ /


Після 38 сесії Чернівецької облради на два тижні керувати облрадою змушений без обов’язків Голови.


Тривожні управлінські хвилі після приходу до керівництва у виконавчій владі Чернівецької області Сергія Осачука все більше накочуються на процес прийняття рішень не лише у виконавчій владі області, але й представницькій. Реальне ігнорування Осачуком обласного представницького органу та вплив на частину керівництва обласної ради, особливо після проведеної 6 серпня сесії, отримав своє додаткове підтвердження. Вже після засідання 38 сесії Перша заступник Голови облради Інга Маковецька мені підтвердила, що офіційно з 10 серпня йде на два тижні у відпустку і що, як в.о. Голови я за все в обласній раді несу відповідальність…

Вже з понеділка, коли прийшлося займатися підготовкою до реалізації питань, що були прийняті на сесії, витребовував від апарату обласної ради необхідні документи, розшифровки рішень сесії та протокольних рішень. Також для розуміння правових наслідків своїх дій та функцій, які я як в.о. Голови облради маю право здійснювати, крім інших документів, отримав копію розпорядження, про відпустку першого заступника голови обласної ради. Мушу констатувати, що саме в цьому розпорядженні, яке нібито не мало би мати жодного стосунку до виконання мною функцій голови обласної ради, Перший заступник Голови облради Інга Маковецька зазначила що вибуває у щорічну основну відпустку без покладання обов’язків голови обласної ради…

Про мотиви такого рішення Першого заступника Голови облради не можу додатково говорити, та не повноважний давати, щодо цього коментарі, але саме через це блокування функцій голови, згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» ст.56, я як заступник Голови обласної ради зобов’язаний діяти згідно означеного розпорядження. Саме тому рішення на рівні обласної ради, які могли би бути прийняті в цей період, одразу після проведеної сесії облради 6 серпня через означені обставини затримуються більш ніж на два тижні.

Маю зазначити, що до мене, як в.о. Голови облради, крім іншого з офіційними листами від фракцій облради звернулися депутати з наполяганням прийняти важливі рішення, зокрема й по призначенню на посади в.о. керівників тих медичних закладів області, які на сесії облради, через різного роду обставини не отримали підтримку більшості ради. В цих листах йдеться про необхідність призначення керівниками вказаних установ тих, які відповідають кваліфікаційним вимогам, що визначені МОЗ на рівні медичних закладів України і є обов’язковими для виконання.

По цих та інших питаннях, саме через означене вище розпорядження Першого заступника Голови обласної ради, як в.о. Голови обласної ради в період з 10.08.2020по 23.08.2020 року не можу приймати рішення, тому публічно звертаюся, щодо цього до Інги Маковецької про недопустимість такої довготривалої затримки процесу управління обласною радою.

Крім того, оскільки має місце звернення до мене ряду депутатських фракцій, щодо виконання управлінських функцій голови обласної ради по призначенню в.о. генеральних директорів медичних установ, з числа тих, хто відповідає усім кваліфікаційним вимогам та які мають діючі контракти укладені з Чернівецькою обласною радою, публічно звертаюся до Першого заступника Голови обласної ради Інги Маковецької після повернення з відпустки якнайоперативніше вирішити це питання та прийняти, щодо цих та інших питань вмотивовані законні управлінські рішення.