Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

На Тернопільщині спалахнула небезпечна форма коронавірусу: всі хворі у важкому стані. На Буковині за добу майже 90 нових випадків

  • 3293

ТЕМА №1 /


У Монастирському районі Тернопільської області спалахнула агресивна форма коронавірусної інфекції. Майже всі хворі перебувають у важкому стані.


Про це повідомив начальник управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук, ідеться на сайті ОДА.

За його словами, інтенсивний показник захворюваності в області – 270,7 випадків на 100 тисяч населення, при цьому в Україні – 159,0.
 

"Станом на сьогодні спостерігаємо погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Тернопільській області. Продовжують хворіти 1075 осіб, з них 144 – перебувають на стаціонарному лікуванні, з яких 15 – на кисневій масці, 17 – на кисневому концентраторі. Майже 30 хворих у важкому стані. Це пов'язано з тим, що люди не до кінця розуміють складність ситуації із захворюваністю, яка й виникає через недотримання саме карантинних заходів", – сказав Богайчук. 

 

На Буковині великий бенкет завершився спалахом COVID-19

Тим часом, як повідомляє molbuk.ua з посиланням на головну санітарну лікарку області Наталію Гопко, майже 20 буковинців звернулися до лікарів із симптомами, подібними до коронавірусу.

"У нас є результати розслідування, які дають підтвердження захворювання серед гостей великих банкетів на весіллях, хрестинах. Такі випадки зареєстровано впродовж останніх двох тижнів. Зараз маємо інформацію приблизно про 20 хворих із гостей одного урочистого заходу", – зазначила вона.

За словами Гопко, кількість хворих почала зростати з кінця минулого тижня.

"У суботу-неділю, коли зазвичай мали меншу кількість, у нас почалося збільшення хворих. Але ситуація є дуже закономірною, зважаючи на пожвавлення спілкування, на відновлення бенкетів, на активне подорожування. Люди щодня стають дедалі безтурботнішими. У нас є багато людей, які не дотримуються маскового режиму, не дотримуються дистанції. А поки є хворі люди, захворювання буде передаватися", – підкреслила лікарка.

Епідеміологи стверджують, що один із важливих чинників зростання кількості хворих – це святкування великих весіль у ресторанах. За правилами, гості мають перебувати на відстані 1,5-2 метри, також є норма 5 квадратних метрів на людину.

"Якщо є бенкет на 50 людей, значить, заклад має бути на 250 квадратних метрів. Цього ніхто не дотримується. Я розумію, що всім хочеться радості, спілкування, але потрібно пам’ятати, що навіть молоді дужі люди можуть принести хворобу додому і спровокувати важкий перебіг хвороби у своїх рідних", – додала Гопко.

 

На Буковині 31 липня, зафіксували 89 нових випадків коронавірусу.

Про це повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, пише molbuk.ua.

Усього впродовж останньої доби обласний лабораторний центр дослідив 428 зразків. Таким чином, загальна кількість інфікованих в області від першого встановленого випадку складає 5964 особи.

"89 випадків за добу – це найвищий показник за останні кілька тижнів. Крім того, Кіцманський район потрапив до червоної зони за рівнем поширення вірусу. Давайте зробимо так, аби районів, зафарбованих цим кольором, не ставало більше", - написав Осачук.

Разом з тим, 91 буковинець одужав від COVID-19. Загалом уже 4521 наш краянин поборов цю недугу.