Офіс Омбудсмена виявив численні порушення прав затриманих іноземців у пункті тимчасово тримання у Чернівецькій області – в одного із затриманих виявлено тілесні ушкодження

НЕ БИЙТЕ ЇХ, ХЛОПЦІ /

Відбулась перевірка пункту тимчасового тримання Чернівецького прикордонного загону, під час якого монітори виявили численні порушення прав восьми затриманих громадян інших держав, зокрема Народної Республіки Бангладеш, Пакистану, Індії, Алжиру та Ємену. Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмена.


"Затримані повідомили, що 7 липня 2020 року, коли їх затримали, на території Чернівецького прикордонного загону, але не в ПТТ, до них було застосовано фізичне насильство, нібито з метою отримання «правдивих даних» щодо мети перетину державного кордону та інших обставин. При цьому моніторинговою групою виявлені тілесні ушкодження в одного з затриманих", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у всіх трьох затриманих невідомими посадовими особами Чернівецького прикордонного загону було вилучено мобільні телефони без пояснення мети та без складання будь-яких документів, що позбавило їх можливості повідомити близьким особам чи родичам про факт затримання та про місце перебування. Члени моніторингової групи з’ясували, що мобільні телефони затриманих знаходяться в оперативно-розшуковому підрозділі Чернівецького прикордонного загону з метою вивчення інформації, яка в них зберігається.

"Керівництву підрозділу запропоновано негайно повернути вилучені без належного оформлення мобільні пристрої власникам. Інформування осіб, які утримуються в ПТТ, про їх право на звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, до його регіональних представників, до органів прокуратури належним чином не організовано", - зазначили в пресслужбі.

В Офісі Омбудсмена також повідомили, що під час вибіркового опитування посадових осіб ПТТ щодо їх знань про заборону катувань, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покарання, жоден з опитуваних не зміг пригадати ані змісту окремих статей основних документів, ані назв самих міжнародних нормативних актів, які забороняють катування.

"Моніторинговою групою встановлено й інші порушення. За результатами моніторингового візиту готуються акти реагування керівництву Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України та Чернівецького прикордонного загону", - наголосили у правозахисній інституції. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації