Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Осачука треба звільнити, бо буде колапс: Президент має знати, що керівництво Чернівецької ОДА замість співпраці зневажає та ігнорує депутатський корпус обласної ради. І це в час пандемії і катастрофічного паводку, - Мельничук звернувся до Зеленського

  • 4110

ПОБАЧИМО РЕАКЦІЮ /


Як головуючий на 38 сесії облради 3 липня звернувся з відкритим листом до Президента та Прем’єра України.


Як головуючий на позачерговій 38 сесії обласної ради підготував відкрите звернення до Президента та Прем’єр міністра України, щодо ганебних дій Голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав заступник голови обласної ради, керівник крайової організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук.

Змушений це зробити, адже лише вони напряму впливають на Голову Чернівецької ОДА Сергія Осачука і через це звернення інформую керівництво держави про глибоку неповагу до депутатського корпусу та керівництва облради, яку проявив керівник виконавчої влади області Сергій Осачук, повністю проігнорувавши засідання 38 позачергової сесії обласної ради.

У зверненні до керівництва України йдеться, що ця позачергова сесія скликалася в першочерговому порядку за листом (копія додається) про невідкладність розгляду проекту рішення «Про внесення змін до обласного бюджету Чернівецької області на 2020рік» на підставі листа Голови Чернівецької ОДА №01.12/18-1393 від 18.06.2020 року до Чернівецької обласної ради.

Також у зверненні зазначаю, що в умовах карантину спроби керівництва обласної ради провести чергову чи позачергову сесію обласної ради робилися неодноразово, починаючи з квітня місяця, але карантинні обмеження не давали можливості забезпечити явку депутатів на засідання постійних комісій і дати проведення колегії і засідання сесії відкладалися.

Даю інформацію Володимиру Зеленському, що отримавши 18 червня від Голови Чернівецької ОДА листа про невідкладність розгляду проекту рішення «Про внесення змін до обласного бюджету Чернівецької області на 2020 рік», керівництво та апарат Чернівецької обласної ради почали готуватися до скликання сесійного засідання позачергової сесії. Знову ж таки до початку липня при спілкуванні з депутатами мали інформацію, що на той момент, через різного роду об’єктивні та суб’єктивні обставини брати участь у засіданні були готові менше половини депутатського корпусу.

Маємо зазначити, що після стихійних катаклізмів з повінню на Заході України, в тому числі й в Чернівецькій області, значна частина депутатів зголошувалася на потребу скликання позачергової сесії для необхідності змін до бюджету по протидії коронавірусу, і в тому числі й для організації допомоги постраждалим від повені. При черговому обдзвоні депутатів 1 липня стало зрозуміло, що кворум можна буде забезпечити, адже, за інформацією апарату облради підтвердили свою участь в сесії 42 депутата з 64 наявних.

Одразу після отримання інформації про можливість проведення сесійного засідання вже 1 липня розпочали процес підготовки до позачергової сесії для змін до бюджету, маючи інформацію, що 1, або 2 липня від Чернівецької ОДА має надійти ще один проект рішення, щодо змін до бюджету на допомогу постраждалим від повені в Чернівецькій області. Вже 2 червня як в.о. Голови Чернівецької ради, підписав розпорядження про скликання на 3 липня 38 позачергової сесії Чернівецької обласної ради (копія додається).

Додатково маю зазначити, що 2 липня на завершальному етапі підготовки до підписання розпорядження про скликання сесії, маючи чітку інформацію, що облдержадміністрація готує ще один проект рішення і листа, щодо змін до бюджету на допомогу постраждалим від повені, зранку з 10 години особисто, як в.о. Голови ради, телефонував до Першого Заступника Голови Чернівецької ОДА Ковалюка Б.І.. Посадовець ОДА підтвердив, що справді такий проект вони доробляють і мають найближчі години нам його направити. Нажаль до кінця дня означений проект рішення і супровідний лист до обласної ради не надійшов.
 

Після підписання розпорядження про скликання сесії обласної ради процес проведення сесії був запущений, призначені засідання постійних комісій, визначилися із запрошеними та виступаючими… При вечірньому обдзвоні депутатів підтвердили свою участь у сесії 35 депутатів.

  

Вже зранку 3 липня з 9.00 розпочала свою роботу бюджетна комісія, підтверджували свою участь практично всі депутати, з якими спілкувалися й напередодні. На засіданні бюджетної комісії до останнього очікували листа від ОДА про потреби змін до бюджету на допомогу постраждалим від повені, але його не було. Натомість після 10 години від ОДА за підписом Голови Осачука С.Д. до Чернівецької обласної ради надійшов лист № 01.12/18-1490 від 02.07.2020 року (копія надається) про відкликання свого проекту рішення «Про внесення змін до обласного бюджету Чернівецької області на 2020 рік» на доопрацювання.
 

Інформація про наявність такого листа поширилася серед депутатів та, незважаючи на те, що в порядку денному сесії були ще питання, призвела до того, що частина депутатів завчасно повернулася до своїх справ і через це достатньої кількості депутатів для проведення сесії не вдалося зібрати.

 

Така поведінка керівництва Чернівецької ОДА, враховуючи потреби максимальної допомоги на протидію коронавірусу, нагальній потребі допомогти тим постраждалим від повені, які цього вже вкрай потребують, є не лише не зрозумілою, але такою, що напряму шкодить тим, хто потерпає від коронавірусної недуги чи втратив все від стихії під час повені.

Крім того неможливо адекватно пояснити відсутність Голови Чернівецької ОДА на сесії, на якій окрім змін до бюджету мали розглядатися інші питання. Депутати та присутні на сесії дали інформацію, що бачили Голову ОДА в приміщенні і за підтвердженою інформацією Осачук в час проведення сесії не виїжджав за межі міста Чернівці. Таке ігнорування депутатського корпусу та керівництва облради є чи не першим за всю історію Незалежної України таким ганебним випадком у Чернівецької області. При цьому явно проявилася зневага Голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука до депутатського корпусу Чернівецької обласної ради та до її керівництва, хоча напередодні 2 липня на своїй прес-конференції він неодноразово наголошував про потребу неухильної співпраці з обласною радою та органами місцевого самоврядування. Дволикість, зневага до людей, нарцисизм та хвороблива зарозумілість – лише частина якостей, які після призначення на посаду Голови проявились у Сергія Осачука.

Так сталось, що до і після призначення Голови Чернівецької ОДА, на посаді Президента України та на посаді Прем’єр міністра не відвідували Чернівецьку область та не мали можливість на місці зрозуміти що творить ваш ставленик на Буковині, Саме за наявності багатьох проблем, що виникли у зв’язку з дуже слабким, неадекватним, але з елементами авторитаритаризму керуванням виконавчою владою Чернівецької області Сергія Осачука, Вам вкрай необхідно особисто поспілкуватися з представниками місцевого самоврядування, громадськістю, підприємцями, виробничниками, науковцями, творчою інтелігенцією, освітянами та медиками, в тому числі й з представниками медичних закладів протитуберкульозного напрямку.
 
Саме від людей керівництво держави мало би можливість отримати вичерпну інформацію про стиль і методи керівництва Голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука. Тільки так можна отримати відповіді на ті питання, які хвилюють зараз мешканців Буковини, і як насправді виконавча влада області має спільно з людьми та органами місцевого самоврядування це вирішувати. Президенту, Прем’єр міністру, всій виконавчій владі все це треба робити спільно з органами місцевого самоврядування за широкої участі всіх мешканців Чернівецької області.

З усією відповідальністю маю зазначити, що описані вище дії (бездіяльність) Голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука вже найближчим часом можуть призвести на Буковині до повного паралічу виконавчої влади. І всі ці дії Осачука напряму лягають на відповідальність Президента і Прем’єр міністра України і додатково стають загрозою життя та здоров’я наших краян, які змушені боротися з коронавірусом, та не отримують допомогу постраждалі від повені.
 
Не менш кричущі факти зловживань Голови Чернівецької ОДА, крім того мали місце під час затвердження Перспективного плану області. Робилися на свій розсуд конфігурації ОТГ, у своїх виступах допускали необдумані висловлювання, щодо адмінреформи, які призвели в Чернівецькій області до соціальної напруги та до значної кількості протистоянь.

Цього жодним чином не можна було допускати в теперішніх умовах війни проти кремлівського окупанта на Сході України, продовженням важкої протидії коронавірусній інфекції та потребі вчасно та оперативно готуватися до протидії стихійним катаклізмам, як то мало бути напередодні повені в Чернівецькій області…

З огляду на все вищеподане звертаємося до Вас якнайшвидше звільнити з займаної посади Голову Чернівецької ОДА Сергія Осачука, детально розібратися з тими діями (бездіяльністю) Голови Чернівецької ОДА та якнайшвидше дати його діям правову та політичну оцінку.
 
А для керівництва виконавчою владою Чернівецької області призначити представника громади Буковини, який не лише би підтримував якісний контакт з депутатським корпусом обласної ради, але й мав бажання і можливість навколо себе згуртувати всі позитивні середовища, та ефективно діяти на благо нашого Буковинського краю. Маємо надію, що Президент та Прем’єр міністр зроблять правильний вибір і в Чернівецькій області виконавча влада буде працювати на благо громад нашого краю спільно з органами місцевого самоврядування, громадськістю та всіма мешканцями нашої області.

До Звернення зобов’язаний додати обгрунтування, щодо підготовленого та зареєстрованого в обласній раді проекту рішення про висловлення недовіри до Голови Чернівецької ОДА.
 


P.S. Крім того, що підготовлене звернення буде надіслане поштою на адресу Президента та Прем’єр-міністра України, у випадку приїзду у Чернівецьку область Президента Володимира Зеленського це звернення планую передати особисто і проінформувати його про дійсний стан співпраці виконавчої та представницької влади в Чернівецькій області, під керуванням Голови Чернівецької обласної державної адміністрації Сергія Осачука.