ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 1 Липня 2020

Микола Орендович: «Ми на порозі грандіозного юридичного скандалу. Спочатку обласна рада поцупила майно у громад, а тепер піариться на його передачі»

СТАЄ СПЕКОТНО /


В Сторожинецькому районі є справжній райський куточок, ринкову вартість якого разом з його 16,5 гектарами землі важко уявити. Це – Красноїльський протитуберкульозний санаторій. Колись сюди їхали на лікування і оздоровлення з усіх радянських республік. Тепер він має змінити власника і перейти від Чернівецької обласної ради до Красноїльської ОТГ. Проект такого рішення щойно оприлюднено на облрадівському сайті.


Але чи може передавати громаді майно той, хто раніше у цієї громади його поцупив? І чому депутати облради ощасливлюють поверненням майна тільки дві ОТГ області, хоча ошуканих громад набагато більше?

Про правові аспекти, фінансові апетити і закулісні інтриги довкола Красноїльського санаторію розповідає Микола ОРЕНДОВИЧ, екскандидат у народні депутати по 202 виборчому округу, який на минулорічних парламентських виборах за кількістю голосів виборців посів четверте місце серед 19 претендентів.


- Чернівецька обласна рада вимушена була проявити нечувану щедрість і оголосити про передачу протитуберкульозного санаторію після того, як весь Красноїльськ повстав проти її рішення, прийнятого у лютому цього року про ліквідацію цього медичного закладу і передачу його капітально відремонтованого старовинного маєтку на баланс кишенькового облрадівського підприємства «Центр комунального майна», якому депутати з барського плеча ще й віддали у постійне користування 16 гектарів санаторної землі, – розпочинає розмову Микола Орендович. – Мешканці Красноїльська зрозуміли, що наступним кроком стане приватизація унікального комплексу. Облрада оголосить, що в обласному бюджеті немає 5 мільйонів гривень у рік на утримання санаторію, і йому почнуть шукати нового господаря. Нашуміла завдяки НАБУ історія з кіцманською водолікарнею «Брусниця» багатьом відкрила очі на схеми відчуження комунального майна.

Тому громада Красноїльська зібрала майже 2 тисячі голосів під петицією до облради з вимогою віддати їй у власність будівлі і землю протитуберкульозного санаторію, щоб його зберегти.

- Голова облради Мунтян гаряче стверджує, що це була його ініціатива і винятково його батьківська турбота про добробут красноїльської громади.

- Хай стверджує. Хоча це схоже на дешевий збір політичних дивідендів.

Питання не в тому, чия чиновницька рука відкриє скриньку Пандори з прецедентом передачі нерухомого майна Красноїльській і Сторожинецькій ОТГ. Головне, що тепер всі громади області зможуть нарешті повернути собі свої законні землі.

Нагадаю, що на чергову сесію облради заплановано до розгляду також питання про аналогічну передачу у власність Сторожинецькій громаді відбудованого з розмахом туристично-спортивного комплексу «Перлина гір», що у Банилові-Підгірному, в який держава вклала не багато не мало 40 мільйонів гривень з Фонду регіонального розвитку.

- Що в цьому поганого?

- Річ у тім, що місцева влада вирішила пограти з нами вар’ята. Адже обласна рада не може передавати ОТГ земельні ділянки комунальної власності. Оскільки за законами держави вони без усякої передачі належать громадам. Окрім того, орган представницької влади області мусить тоді віддати землі усім громадам, у яких вони були незаконно відчуженні, і понести відповідальність за численні випадки порушення букви закону.

В цій історії зворотного ходу вже немає. При передачі засвітяться документи на землі Красноїльського санаторію і «Перлини гір». Ніхто більше не зможе заперечувати факт протизаконного володіння ними Чернівецькою облрадою.

- Юристи облради неодноразово пояснювали цю ситуацію тим, що в усьому винні державні реєстратори обласного управління Мінюсту, які за останні кілька років зареєстрували безліч комунальних земельних ділянок у власність обласної ради, а не місцевих громад, як мало би бути. Хто б відмовився від такого раптового щастя? 

- Дотримання законності – основний принцип функціонування держави, у тому числі і органів місцевого самоврядування. Керівництво Чернівецької обласної ради нинішнього скликання, її депутати переступили закон не тільки у тому, що не виправили помилку (випадкову чи зумисну) державних реєстраторів, хоча зобов’язані були це зробити.

Вони самі скористалися незаконними схемами, коли усі роки своєї каденції ухвалювали один за одним рішення про реєстрацію за обласною радою права власності на земельні ділянки, які їй не можуть належати, про зміну їх цільового призначення і передачу приватним фірмам під бізнесові проекти в обхід інтересів громад.
Незаконність таких рішень доведена в судах.

- Схоже, ми на порозі грандіозного юридичного скандалу.

- Саме так. Услід за численними помилками в державних реєстрах і геокадастрі з визначенням власника комунальних земель, відкриються схеми їх, м’яко кажучи, розбазарювання. Адже, повторю, йдеться не тільки про комунальні об’єкти на території двох ОТГ Сторожинецького району. Чернівецька обласна рада позбавила законного майна багато інших громад Буковини. Є такі у Вижницькому, Глибоцькому, Новоселицькому, Хотинському районах, вже не кажучи про Чернівці.

Тепер борги доведеться віддавати.

Розмову записав
Євген МИТРИК, Красноїльськ.


Що пише Закон:

1. Територіальної громади області не існує.
Згідно ст. 140 Конституції України, районні та обласні ради представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.
1. Конституція України ст. 143. Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності.

2. Вищий господарський суд України. Цитата з рішення за 15 серпня 2017 року у справі № 910/19213/16: «Чинний Земельний кодекс України не відносить обласні ради до суб’єктів права комунальної власності на землі, а уповноважує їх представляти спільні інтереси територіальних громад, підстави виникнення яких наведені у ч.5 ст. 83 цього Кодексу за наслідками обєднання територіальними громадами сіл, селищ, міст на договірних засадах належних їм земельних ділянок комунальної власності».  
Переглядів (2151) Коментарів (9) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. Останні шкурняки Мунтяна, Або як депутати облради зірвали відстороненому посадовцю хлібну "справу лікарів"
2. У Чернівецькій обласній раді знайшлося лише 11 депутатів, які мають «власне лице». Хто вони?
3. Чернівецька облрада відкликала апеляцію про ліквідацію санаторію «Садгора»
4. Замість Ольги Кобевко депутатом обласної ради від "Самопомочі" став директор підприємства "Жентол" Євген Цурик
5. Чернівецька область візьме 150 мільйонів гривень кредиту для ремонту доріг
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...