Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

"Для Чернівців не було якихось серйозних, катастрофічних наслідків. Очікували гіршого, чесно кажу", - Каспрук про стихію

  • 1101
ДЯКУВАТИ БОГУ... / 

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук вважає, що паводок не надто сильно нашкодив Чернівцям, але є основна проблема, яку потрібно ліквідовувати після стихії.


Як розповів посадовець у прямому ефірі на телеканалі ТВА, завдяки спільному проєкту з Румунією, Чернівці мали адекватну систему оповіщення, що не дало стихії застати буковинців зненацька, пише molbuk.ua.

"Ми були попереджені, що насувається біда. Ми змогли завчасно попередити підприємців, мешканців населених пунктів. Тому для Чернівців не було якихось серйозних, катастрофічних наслідків. Очікували гіршого, чесно кажу. Всі переживали, ночами не спали. Але стихія так себе повела, що в нас не було сильної хвилі. Був високий рівень води, майже 6,5 метрів, але не критичний, не 2008 рік", - каже мер.

За словами чиновника, найбільша проблему Чернівців на сьогодні - це пошкоджений в результаті паводку водозабір у селі Біла на Кіцманщині.

"Замулений Прутом водозабір "Біла", його треба відновлювати, це займе може місяць, може два. На цей час він не буде працювати. тобто, маючи два джерела води в місто, залишились лише на Дністровському водозаборі.

Мер зауважив, що попри це всі мешканці Чернівців будуть забезпечені водою. Хоча проблеми є і з Дністровським водозабором.

"Дністер так само піднімається, там вже критичні позначки, він починає підтоплювати населені пункти інших регіонів. Там дуже мутна вода, дуже забруднена, тому доводиться витрачати в рази більше реагентів для того, щоб її очистити і подати в місто. Сьогодні ще через зміну тисків маємо порив на Дністровському водогоні, думаю, водоканал його швидко відремонтує. Але все одно, на даль, маємо через негоду перебої з водопостачанням в місто", - розповів Олексій Каспрук.

Крім того, мер повідомив, що через паводок утворилася тріщина в дамбі міських очисних споруд, розташованих у селі Магала. Це теж потребує негайного ремонту.

Щодо Калинівського ринку і вулиць вздовж Прута, чиновник повідомив, що суттєвих збитків немає, а там, де є замулення вулиць і рядів ринку, працюють чернівчани і комунальники.

Нагадаємо, що через паводок на Дністрі водоканал обмежить подачу води у Чернівцях.