Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Нардеп Божик підтримує ідею Осачука, щоб Кельменці стали майбутнім районним центром Дністровського округу (ОНОВЛЕО)

  • 2323

ЗНАЙШОВСЯ БОЖИК / 


Народний депутат України від 204 виборчого округу Валерій Божик підтримує створення у Чернівецькій нового укрупненого Дністровського округу з центром у Кельменцях.


Такий висновок випливає з його коментарів у ефірі телеканалу "Чернівецький промінь" 25 червня, пише molbuk.ua

"Ні в кого не викликало сумніву щодо об’єднання Хотинського, Кельменецького і Сокирянського районів у один район. Чому? Тому що об’єднання цих районів найбільш відповідало існуючій методиці по населенню. Але найбільш конфліктним питанням виникло те, де бути центру району – чи в Кельменцях, чи в Хотині", – сказав Божик.

Він додав, що отримав звернення від Хотинської, Кельменецької та Сокирянської районних рад, у кожної з яких – різне бачення щодо майбутнього центру укрупненого району.

"Кельменці і Сокиряни хочуть центр у Кельменцях, а Хотин хоче в Хотині", – сказав нардеп.

Водночас Божик сказав, що це рішення для нього є досить важким.

"Тому що я розумію тих громадян, які захищають свій населений пункт. Але в даному випадку я вирішив виходити із методичних рекомендацій. Щоб це було безпристрастно і без емоцій. А також – із зручності для більшості населення цього округу", – сказав Божик.

За його словами, методика формування нових районів передбачає, що в укрупнених районах зона доступності до центру має становити 60 км.

"Якщо район у Кельменцях, то така зона доступності відносно є – до Сокирян, Новодністровська і Хотина. Якщо центру в Хотині – такої зони доступності немає", – пояснив Валерій Божик.

"Я не хочу порівнювати Хотин і Кельменці. Ці населені пункти не порівнюються. Там місто, а там – селище міського типу. Там – історія, культура, там – зовсім інший рівень розвитку. Але методика каже, що якщо є місто з населенням 50 тисяч жителів, то пріоритет дається йому. На території Хотинського, Кельменецького і Сокирянського районів міста із такою чисельністю немає. Тобто, в принципі, будь-який населений пункт із цих районів може бути центром району", – зауважив народний депутат.

Водночас Божик вважає, що тема майбутнього центру Дністровського району стала дискусійною у зв’язку зі стартом виборчого процесу.

"На сьогодні вся риторика публічного простору щодо цього питання спрямована на вибори. Місцеві вибори вже почалися. І одні на цьому питанні намагаються "в’їхати" в керівництво громад, інші – в керівництво обласної ради, а інші просто критикують децентралізацію. Але в цьому "оркестрі" громадянам важливо розібратися, де є правда, а де є постановочні режисерські трюки", – сказав Валерій Божик.