Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

ВО "Свобода": На спілкування з пікетувальниками ніхто з представників Чернівецької ОДА так і не вийшов. НЕДОВІРА так недовіра... (ФОТО+ВІДЕО)

  • 1833
НЕДОВІРА, ТАК НЕДОВІРА... / 

Сьогодні 24 червня представники громад області з Хотинського, Сокирянського, Заставнівського районів, міста Новодністровська та Чернівці під стінами Чернівецької обласної ради і адміністрації проводили пікетування у зв'язку з проблемами децентралізації та адмінреформи, які своїми діями допустив Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, зокрема при знищенні Новодністровської громади, болісному формуванні об'єднаних громад в Хотинському та Заставнівському районах.

 

Про це у Фейсбук написав голова Чернівецької облорганізації ВО "Свобода", заступник голови облради Віталій Мельничук.


Пікетувальники також піднімали питання переслідування парафіян ПЦУ в Задубрівці Заставнівського району, належну оцінку якому не надає керівництво області, а за словами пікетувальників, проти людей організовують провокації, парафіян залякують та чинять неправомірний напівтаємний тиск із використанням правоохоронців.

Був присутній на пікетуванні і виступив, оскільки пікетувальники зверталися до депутатського корпусу Чернівецької обласної ради та керівництва, щодо потреби проведення сесії обласної ради з багатьох нагальних питань та тих, що стосуються протидії коронавірусу і діях влади при протидії паводку в Чернівецькій області.
 


У своєму виступі зазначив, що питання децентралізації та адмінреформи з 2015 року до вересня 2019 було на контролі депутатського корпусу обласної ради, а з жовтня місяця 2019 року представники влади Зеленського на рівні Кабміну, ВР та ОПУ зробили все щоб усунути вплив обласних рад на формування Перспективних планів розвитку областей.

Після цього зокрема в Чернівецькій області представники обласної адміністрації до невпізнання змінили конфігурацію багатьох ОТГ, дуже часто не маючи документального підтвердження добровільності чи взагалі без відома мешканців громад. Це спричинило велику кількість протистоянь та конфліктів між громадами та обласною виконавчою вдадою, а також в середині ОТГ, що незаконно та взагалі недопустимо.
 


Що стосується проведення сесії, то фракція ВО"Свобода" ініціювала проведення позачергової сесії обласної ради ще у квітні, але через карантинні обмеження зібрати сесію не вдалося. Планували проведення сесії на 25 червня, але через відсутність кворуму не змогли провести засідання постійних комісій і колегії... Маємо надію, що переконаємо депутатів зібратися вже наступному тижні і провести сесію обласної ради.

Також у своєму виступі повідомив присутніх про те, що за баченням депутатів фракції ВО"Свобода" в Чернівецькій облраді, через значну частину проблем, які своїми діями (бездіяльністю) допустив Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, сьогодні зареєстровано в облраді проект рішення про винесення йому НЕДОВІРИ.
 


Крім того у виступі наголосив, що громадяни мають постійно вимагати від влади діалогу, не зневірюватися, продовжувати активну громадську роботу і примушувати владу, в тому числі й теперішніх "слуг...", діяти лише в рамках закону, для користі та розвитку громад області, а на виборах всім, хто робив шкоду розвитку громад, чинив інші негідні дії оцінити виборчим бюлетенем та обрати на місцях відповідальну владу, яка при постійному діалозі з громадою вирішувала би всі питання життєзабезпечення місцевих громад області.