ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ПРОТЕСТИ   >>> 17 Червня 2020

Кобевко побачив, як буковинська влада ділить міста і села, людей і громади. Люди бунтують…

ОДКРОВЕННЯ ВІД ПЕТРА / 

Холодне карантинне літо 2020 року. Літо різко змінило курс з великого холоду на велику спеку. І нема на те ради.


Так і наші політики і політика щовечора змінюють свої погляди і вподобання. Позавчора вони ще служили Януковичу і його партії регіонів, вчора Порошенкові і його «Солідарності», сьогодні – Зеленському і його «слугам народу». А завтра?.. Як москалі кажуть: «Буде день – буде й каша». І нема на це ради.

Буковинсько-бессарабсько-хотинсько-путильсько-чернівецькі очільники ніц не відрізняються від всієї України. Як всі, так і вони. Служать тому, хто тепер при владі. А завтра?.. Буде день – буде каша!

Вже три місяці вони день-у-день, вечір-у-вечір сидять біля камер (не плутати з тюремними) і розказують, як нам жити. Спочатку їх слухали і старалися робити все, що наші очільники казали. Але у якийсь момент цих очільників ніби з ланца спустили: почали один одного лайном поливати і різні гидотні слова кидати в ефір. То голова ОДА Осачук скаже, що голова міста Чернівці Каспрук останній «лінюх та нероба». То Каспрук відреагує і назве Осачука «піарником».

Люди ще це терпіли. Але коли кожен з них говорив усілякі дурниці і вважав їх дуже розумними, буковинці повстали.

Бо насправді дії влади негативно вплинули на здоров’я людей. Через невмілі інформаційні приводи, які виходили з уст голів ОДА та Чернівецької міськради сотні буковинці заразилися коронавірусом, десятки з них померли.

Не знаю, чи колись хтось буде розслідувати ці дії, але нехай відтепер вони несуть моральну відповідальність. Якщо у них ще є совість і сумління, то нехай вони гризуть їх до кінця днів на цій грішній землі.

Бо ж треба було додуматися до того, аби у якийсь час спонукати буковинців до масових відвідувань супермаркетів та аптек. І це тоді, коли на карантині ми сиділи майже місяць. Кількість хворих тоді стабілізувалася. І враз однієї п’ятниці від голови ОДА Осачука чуємо, що з суботи з 13.30 до понеділка будуть закриті всі магазини і всі аптеки. Хто не встиг запастися продуктами і ліками, негайно йдіть запасайтеся. І пішли.

Тисячі людей створили черги та хаос. Через тиждень різко зросла кількість хворих.

Але й цього було мало для когось. Бо міський голова тоді несміливо якось сказав, що його про це не повідомили і він про це нічого не знав. Уже на другий тиждень Каспрук і Осачук дуетом співали: «Йдіть люди у супермаркети, в аптеки. Бо закриваємо їх на вихідні». Знову повторилося те, що було. І знову зросла кількість хворих.

Чомусь і цього їм не було замало. Наближалися Великодні свята. На «допомогу» очільникам міста і області прийшла московська церква. На Вербну неділю, на Великдень попи запросили віруючих святити вербу і ковбасу. Осачук і Каспрук чомусь промовчали тоді. Чому? Чи вони не були у змові з РПЦУ? З огляду на те, що ці двоє голів є активними прихожанами російської православної церкви в Україні, варіант змови не можна відкидати.

Але, повторюю, нехай про розслідування цих інцидентів подбають компетентні органи. Бо після свят Буковина таки увійшла у фазу великого розповсюдження коронавірусу. Почалися смерті. Вмирали попи, монахи, вірячи. Заразилися тисячі буковинців.

Тут щось не так!..

Після такої поведінки попів і владців люди почали вимагати відкриття ринків, магазинів. Виникали стихійні бунти, мітинги, пікети. Підприємці уже не чули звернень очільників. Вони вийшли на базари, відкрили свої магазини, ятки.

Після цього на карантині у Чернівецькій області можна ставити крапку.

Так і було зроблено. Тепер тільки Бог, природа і лікарі можуть нам допомогти вижити. А влада чомусь різко перекинулася на децентралізацію. Про карантин і вірус почали трохи забувати. Хоча ні один, ні другий нікуди не поділися. У лікарнях – чимало хворих і щодня заражається більше, ніж одужує. Смерті від к-вірусу і пневмонії не зникають і, на жаль, не зменшуються.

А тим часом влада ділить міста і села, людей і громади. Чомусь знову ж таки робить це недолуго і провокативно.

Чи може насправді – провокативно?!

Бо кожний поділ і створення ОТГ зараз викликають якщо не паніку, то бунт.

Бунтують Дорошівці, що їх з якогось дива приєднали до Вікна. Чомусь повстала Коровія, яку приєднали до Чернівців, а люди хочуть об’єднатися з Волокою.

А далі взагалі ледь не повстання почаося у Хотині. Це місто і люди у ньому тисячоліттями, як кажуть на Буковині, нікому не дозволили плюнути собі у борщ.

А голова райради Сокирян Козак та голова ОДА Осачук з якогось дива оголосили недавно, що на Буковині замість трьох районів, буде 4 райони. Один із них – Дністровський (не нагадує нам назву сепаратиського Придністров`я у Молдові? – П.К.) з центром у Кельменцях, а не в Хотині.

Я не розумію цієї дурної акції. Адже більше року вже йшла мова про те, що центр новоствореного району з Сокирянським,Кельменецьким і Хотинським буде у Хотині. Тож кому це стрілило у голову у ці дні сказати: «Ні! Центр буде у Кельменцях».

Відразу запалав Хотин. Адже тут колись і турків, і румунів, і москалів, і німців били. Поки що хотинці зібрали раду і на ній прийняли рішення не поступатися ні Козаку, ні Осачуку. Зрештою звернулися до Зеленського, аби він Осачука негайно зняв з посади за те, що той незрозуміло і провокативно діє під час децентралізації.

Щоправда, уряд вже поставив все на свої місця. Днями буде створено три райони у Чернівецькій області.

Перший – Сторожинецький – 253,8 тисяч жителів. Туди входять Путильський, Вижницький, Сторожинецький та частина Кіцманського і Глибоцького районів. Центр – місто Сторожинець.

Другий – Чернівецький район – 492,8 тисяч жителів. Входять Заставнівський, Герцаївський, частина Кіцманського, Новоселицького і Глибоцького районів та місто Чернівці, яке є центром.

Третій – Хотинський – 157,8 тисяч жителів. Входять Сокирянський, Хотинський і частина Новоселицького районів. Центр – місто Хотин.

Цей план районів уже підготовлений міністерством розвитку громад і територій. Хоч і заступник міністра Негода заявив, що можливі якісь зміни. Але то вже не суттєво.

Для чого і кому встрелило в голову зробити спробу перенести центр району з Хотина до смт. Кельменців? Невже Василь Козак такий впливовий, що Сергій Осачук перед ним став на задні лапки і робив усе, що той забажав?

На захист Хотина окрім його жителів піднялася й наукова еліта нашого краю. Зокрема історики. Тому й дивно, що проти них виступив кандидат історичних наук Сергій Осачук.

А доктор істричних наук, професор Сергій Пивоваров різко засудив спроби позбавити Хотин статусу райцентру.

Саме Хотин протягом тисячоліття був важливим суспільно-економічним адміністративним і культурним центром українських земель, які входили до різних держав – політичних утворень, – сказав професор Пивоваров, який роками досліджує історико-архітектурну спадщину регіону. І Хотин повинен бути центром адмінодиниці.

На українських землях небагато історичних пам’яток, які б з а своєю славою та знаменитістю порівнялися із стародавнім Хотином. Під стінами могутньої фортеці неодноразово вирішувалася доля європейських народів, тут простягався трансконтинентальний торгівельний шлях, зустрічалися і взаємозбагачувалися культурні надбання християнського та мусульманського світів. Тут без перебільшення туристична Мекка України – Хотинська фортеця.

Проте у чиновників є свій «сенс» й свої «пояснення», які так добре розуміють пересічні українці й з гнівом їх викривають. Але переважно тоді, коли витрачаються мільйони гривень і ми знову визнаємо «помилковість» владних рішень.

Далі професор Пивоваров з болем говорить про спробу приниження слави Хотина і хотинців:

Не забуваймо, що у наступному році будемо святкувати 400-річчя Хотинської битви 1621р. і передбачається низка важливих заходів, приїзд міжнародних делегацій на відзначення події, коли було врятовано Європу від поневолення, – говорить Сергій Пивоваров. – Можливо, провладним структурам варто ще раз згадати минуле Хотина і добре подумати над майбутнім рішенням…
Цими словами професор Пивоваров пристидив свого колегу-історика, який тимчасово займає посаду голови ОДА. Тому Осачуку варто добре задуматися над тим рішення, яке він зопалу висловив раніше перед громадою сокирняців. І зайвий раз не нагнітати без того хитку ситуацію на Бессарабії.

Після подібних заяв очільників області складається враження, що на Буковині хтось зумисне хитає політично-економічний човен. І варто бути дуже уважним та зваженим, аби цей човен не розхитати до найвищого штормового валу, за яким може статися непоправне.

Петро КОБЕВКО, шеф-редактор газети "ЧАС"

Р.S. Не знаю, як інші думають, а все ж таки політично та по-людськи вірно могли б називатися райони так:
Сторожинецький (Сокирянський, Путила, Вижниця, Сторожинець, Глибока, Кіцмань) – Буковинським;
Чернівецький (Чернівці, Кіцмань, Новоселиця, Заставна, Глибока, Герца) – Чернівецьким;
Хотинський (Сокиряни, Кельменці,Хотин, Новоселиця) – Бессарабським.
Такі назви близькі буковинцям і бессарабцям. І вони відображають увесь край, його етнічне, етнографічне, географічне й історичне місце на європейській мапі. 
Переглядів (2726) Коментарів (14) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. Протест біля Чернівцігазу: люди вимагають скасувати платіжки за транспортування газу (ВІДЕО)
2. Продан підставляє Осачука? Чернівецька міськрада планує подати в суд на Кабмін через внесення міста в червону зону карантину
3. Пікет під Чернівецькою ОДА проти дистанційного навчання: виступив Осачук, його закричали і силою відібрали мікрофон (ВІДЕО)
4. У Чернівцях батьки школярів пікетують ОДА: вимагають відкрити школи (НАЖИВО)
5. «Хотин не дасть собі наступити на горло» – жителі міста вважають, що голова Чернівецької ОДА Осачук їх просто боїться (ВІДЕО)
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...