Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

УКРАЇНА ОТРИМАЛА СТАТУС ПАРТНЕРА НАТО З РОЗШИРЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

  • 1267

Є ПОСТУП! /


Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО. Про це у Twitter повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба, передає Цензор.НЕТ.


"Цей день настав. Я глибоко вдячний нашим партнерам по Альянсу за те, що вони зробили це можливим. Україна, нарешті, отримує заслужений статус Партнера з розширеними можливостями НАТО", - йдеться в повідомленні.

У програмі розширених можливостей є низка переваг, вигідних для України, адже ця програма може значно підвищити інтенсивність реформ і спростити шлях до поставлених цілей у досягненні взаємосумісності з військовими підрозділами країн-членів НАТО.

Приєднання до ПРМ дає Україні можливість забезпечити оперативне планування на ранніх стадіях кризи. А також розширити діалог у сфері обміну розвідданими. Крім того, це дозволить взяти участь у навчаннях, передбачених для учасників цієї програми. І обіймати посади в Міжнародному військовому штабі НАТО та інших командних структурах альянсу. 
 
 
Країни НАТО вітають Україну із приєднанням до Програми розширених можливостей Альянсу, яка допоможе підтримати і поглибити співпрацю України із силовим блоком.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Щиро вітаємо Україну з отриманням давно заслуженого статусу партнера із розширених можливостей НАТО. Його наявність принесе взаємну вигоду як Альянсу, так і українському народу. Незалежна, суверенна і стабільна Україна - ключ до євроатлантичної безпеки", - заявив у своєму Twitter глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, який відреагував на новину першим із іноземних глав дипломатії.

Глава МЗС Латвії Едгар Ринкевич назвав присвоєння Україні статусу "ще одним кроком у євроатлантичній інтеграції". "Ми також дуже вдячні Україні за її внесок в місії Альянсу", - заявив латвійський дипломат.

У місії США при НАТО вважають, що цей крок "визнає видатний внесок України в євроатлантичну безпеку і призведе до ще міцніших відносин і співпраці між НАТО і Україною".

"Ми вітаємо рішення союзників по НАТО надати Україні статус партнера з розширених можливостей" - йдеться у заяві місії США при НАТО у Twitter.

"Я вітаю сьогоднішнє присвоєння статусу партнера з розширених можливостей НАТО Україні - це зміцнює тісні відносини між НАТО і Україною. Велика Британія залишається твердо прихильною безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України", - відреагував глава британського МЗС Домінік Рааб.

У НАТО окремо підкреслили, що цей статус не впливає на рішення щодо членства країни в Альянсу.