Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

«Під вами горітиме земля». Нова флешка Гео Лероса: нардеп заявив про масштабні «схеми» в Києві за участю Єрмака і Тищенка (ВІДЕО)

  • 1226

ЖИВЕМО ПО-КВАРТАЛЬНОМУ /


Гео Лерос, народний депутат від фракції Слуга народу, передав до НАБУ нові ймовірні докази причетності до корупції в Києві високопоставлених чиновників та політиків.


Уранці в середу, 3 червня, Лерос приніс в офіс Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) флешку з даними, які, за його словами, було скопійовані з комп’ютера Дениса Комарницького — ексдепутата Київради та колишнього співголови фракції Блоку Леоніда Черновецького.

Потім Лерос коротко поспілкувався з журналістами перед входом до НАБУ.

«На цій флешці - всі докази того, що я сказав: [корупційні] схеми міста Києва, як розподіляються ці гроші, кому вони „заходять“, які компанії несуть відповідальність, хто з ключових чиновників відповідає за подібні схеми та хто зрештою нестиме відповідальність, — пояснив Гео Лерос. — Це десятки компаній, це десятки топ-чиновників, це величезні багатомільярдні бюджети, які заходили в місто Київ».

Пізніше в середу нардеп розповів про цю ж флешку на засіданні Верховної Ради та заявив, що до корупційних схем у Києві причетні, окрім Дениса Комарницького, керівник Офісу президента Андрій Єрмак та народний депутат фракції Слуга народу Микола Тищенко.

«Сьогодні о 9:00 у мене був брифінг в НАБУ, де я надав безпрецедентні докази топ-корупції в місті Києві. Де главою цього ОЗУ [організованого злочинного угрупування] є Андрій Єрмак, є його кум і наш колега по фракції [Лерос мав на увазі Миколу Тищенка], де Денис Комарницький, „смотрящий“ за Києвом, направляє все „потоки“ через Андрія Єрмака, і зараз зосереджуються ці кошти на місцевих виборах», — заявив Лерос з трибуни парламенту.

 

«Я хочу звернутися до цього ОЗУ і сказати, що під вами земля буде „горіти“. Я посаджу кожного з вас», — заявив Лерос.

Частину переданих у НАБУ матеріалів («десятки гігабайт і тисячі документів») нардеп оприлюднив у своєму Facebook. Він нагадує, що колишній депутат Київради Комарницький, перебуваючи на посаді голови наглядової ради Київміськбуду, став великим акціонером цієї компанії, переоформивши пакет акцій на себе.

«Денис Комарницький „працює“ в столиці не тільки через комунальні підприємства. У 2016 році компанія Екобудтрейд, у якій кінцевими бенефіціарами є Комарницький, Кучер і Микитась, через підставну особу виграла тендер на будівництво частини Подільсько-Воскресенського моста. До управління цим підприємством мають відношення сестра нардепа Тищенко Юлія та її чоловік Герман Блінов», — пише Лерос.

Нагадаємо, 2 червня стало відомо, що Вищий антикорупційний суд зобов’язав Національне антикорупційне бюро зареєструвати кримінальне провадження проти Дениса Єрмака — молодшого брата глави Офісу президента — за фактом можливого «відбору» кандидатів на різні посади в органи державної влади.

Йдеться про відеозаписи, які Гео Лерос оприлюднив 29 березня 2020 року. На них Денис Єрмак, брат керівника Офісу президента Андрія Єрмака, обговорює питання призначення певних кандидатур на різні державні посади. За словами нардепа, він отримав це відео на «флешці».

У зв’язку з цим Андрій Єрмак звернувся в Службу безпеки і Державне бюро розслідувань, заявивши про сплановану проти нього акцію та загрозу національній безпеці. ДБР відкрило кримінальне провадження за чотирма статтями Кримінального кодексу України, серед яких «втручання в діяльність державного діяча» та «розголошення державної таємниці, що спричинило тяжкі наслідки». Андрій і Денис Ермаки свою причетність до корупції заперечують.

Сам же Лерос направив звернення до НАБУ, вимагаючи розслідувати можливі факти корупції. Потім, після чергового звернення нардепа, САП відкрила у цій справі кримінальне провадження — про отримання хабарів під час призначення на державні посади.

24 квітня в САП уточнили, що кваліфікацію справи замінили на «шахрайство», а провадження передали в поліцію.

Президент Володимир Зеленський на великій пресконференції 20 травня по підсумками свого першого року президентства назвав цю справу «порожньою» і заявив про спроби шантажувати таким чином Офіс президента.

«Ця справа пуста. Я знаю, хто проводив ці записи, я знаю, для чого, я знаю, хто хотів шантажувати цими записами мене особисто, щоб я зняв Єрмака. Я знаю, хто це зробив. Не готовий зараз говорити, тому що йде слідство. Хоча я знаю відповідь», — сказав він на пресконференції в Києві.

Крім того, 16 квітня Гео Лерос на своїй сторінці у Facebook опублікував звіт, який нібито розкриває факти топ-корупції в Державній податковій службі. Згідно з документами, за 8 місяців сумарні втрати державного бюджету від неправомірних дій чиновників могли становити 25,5 млрд грн.