З початку березня з лікарень Буковини звільнилися півтори сотні медпрацівників, - Осачук

ТАКА РЕАЛЬНІСТЬ / 

Протягом березня-квітня з лікарень Чернівецької області, в яких приймають інфікованих COVID-19, звільнився 161 медпрацівник. З них - 29 лікарів.


Такі дані опубліковані в інтерв'ю голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука виданню "Лівий берег".

Найбільше медпрацівників (лікарів, медсестер та санітарок) звільнились з Чернівецької міської лікарні №1 — 37: десятеро лікарів, 10 медсестер, 15 санітарок і двоє інших працівників. На другому місці за кількістю звільненого медперсоналу - обласна лікарня, де пішли четверо лікарів, 11 медсестер та 9 інших працівників. Трійку замикає обласна дитяча лікарня - там звільнились 14 медсестер і 7 санітарок.

Найменше звільнень - у Кіцманській райлікарні - двоє.

На запитання журналістки про те, чи є нестача лікарів і як її компенсовують, Сергій Осачук відповів, що лікарні співпрацюють з медичним університетом, з кафедрою інфекційних хвороб, перепрофільовуються педіатри.

"Чернівецька область була однією з областей України, де за влаштування на роботу в лікарні раніше треба було платити хабарі. Це була тема для бізнесу, для чиновників, продавали ставки, пів-ставки, чверть ставки... Справа в тому, що в нас – дуже потужний медичний університет, найвища в Україні концентрація лікарів на душу населення. І не кожен міг собі дозволити заплатити $20-40 тис, щоб піти працювати. А тепер, коли звільняється місце, люди з радістю влаштовуються на роботу. Це – "золотий" час", - сказав чиновник. 
  
Дані станом на 21 квітня 2020 року
 
Журналісти "Лівого берега" також поцікавилися в Сергія Осачука щодо взаємостосунків між обласною та міською владами

А як з панічними настроями?

Паніки немає, але я фіксую спроби політизувати цю теми. Є політичні сили, групи, які можуть мобілізувати, налаштовувати ці рухи. Думаю, що такий сценарій – реальний і буде проявлятися.

Ви натякаєте на мера Чернівців? (видання «Дзеркало тижня» написало 22 квітня, що між керівником міста та області виник конфлікт, що позначається на протидії поширенню коронавірусу, – LB.ua)

Я не натякаю на мера. Я кажу про те, що це – ситуація, коли будь-яка політична сила розуміє, що є шанс проявитися, треба знайти знедолених, яких варто захищати. Особливо ті сили, які хочуть повернутися в політику…

Ну, все таки, ви як очільник області маєте більше можливостей піаритися на цій темі бодай тому, що до ваших повноважень входить прийняття рішень для протидії пандемії. Чи маєте політичні амбіції щодо місцевих виборів? Чи все таки хочете залишитися на посаді керівника області?

Насамперед хочу зазначити, що потрібно використовувати термінологію не «піаритися», а «комунікувати». На кожному кроці чуємо: «провалили комунікацію», «погана комунікація»…

Я вважаю, що коли промовляє представник державної влади, навіть регіональної, то це просто потреба людей в інформації з перших уст. Як би це не трактувалося кимось, я вважаю це – комунікаційною політикою обласної державної адміністрації задля однієї мети – перемогти коронавірус. Дуже мрію, щоб Чернівецька область мала пальму першості не тільки за кількістю хворих, а й у динаміці спадання.
 
 
 
Ви раніше заявляли, що як госпітальні бази для інфікованих коронавірусом визначені десять медзакладів. Ця цифра змінилась? Можливо, готуєте не медичні заклади для госпіталізації хворих на випадок серйозного напливу?

Ми були свідомі того, що кількість і навантаження на лікарні може зростати, бути піковою, тому готувалися до першої, другої, третьої хвилі. Ми перепрофілювали інші відділення обласної лікарні. Лікарі, які там працюють, дали згоду, що будуть лікувати і хворих на коронавірус. Таких опорних госпітальних баз у нас сьогодні значно більше, ніж десять. Була визначена одна база на два райони. А тепер ми переходимо до формату, щоб лікувати в кожному районі. Тобто під час другої хвилі, яку ми розгорнули, уже зайняті 37% ліжок.

Але точно можу сказати, що в області – достатня кількість ліжок, і жоден буковинець не буде лікуватися за межами медичної установи. Ніяких спортзалів, наметів, стадіонів.

Відмінність (із європейцями - LB.ua) полягає в тому (ще трошки позитив), що була пострадянська форма оплати медичних послуг державою донедавна і оплачували ліжко-місця, тому зберігся величезний ліжко-фонд в Україні. Ні в Сполучених Штатах, ні в Ізраїлі цих ліжок просто фізично не було, бо там завжди оплачували тільки послуги, і лікарні ніколи не були готелями. А в Україні – навпаки – зберігали сотні, тисячі пустих ліжок, щоб за це отримувати кошти. І тому в цій ситуації це – позитив, є де розмістити людей.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації