Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Українські аграрії втрачають третину прибутків через ерозію грунтів

  • 1446

ВТРАЧАЄМО НАЙЦІННІШЕ /


В Україні висока ерозія грунтів відбирає в аграріїв третину прибутку. Про це заявив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, пише agronews.ua.


Однак, за словами науковця, запровадження екологобезпечних систем землекористування і досі залишається гострою проблемою.

«Повсюдно у сільськогосподарському виробництві відмічається висока ступінь розораності сільськогосподарських угідь, надмірна насиченість сівозмін просапними культурами, недотримання науково обгрунтованого чергування культур при виробництві продукції рослинництва, невиконання комплексу заходів щодо підвищення і збереження родючості грунтів, нехтування основних вимог грунтозахисного землеробства в аграрному землекористуванні держави, що спричиняють деградаційні процеси, які останнім часом досягли небувалого розміру», - сказав Ганзало.

За його словами, особливо небезпечного характеру набула надмірна ерозія і глобальна дегуміфікація грунту.

«За опублікованими даними Світового банку, в сільськогосподарському виробництві України з кожного долара доданої вартості в результаті ерозії втрачається близько третини, а на кожну тонну отриманого зерна припадає близько 10 т змитого грунту в результаті ерозії. Це означає, що охорона грунтів від ерозії є однією з найважливіших проблем, без вирішення якої досягнення сталого розвитку аграрної галузі неможливе», - сказав президент НААН.

За даними FAO, площа деградованих та непродуктивних орних земель в Україні перевищує 20% ріллі. Щороку через ерозію втрачається майже 300-600 мільйонів тонн грунту. Залежно від рівня процесів деградації врожайність може зменшитися до 50%, а втрати від нестачі продукції складають понад 20 млрд грн на рік.

Як повідомлялося, після підписання Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням, Україна взяла на себе зобов'язання відновити деградовані землі та грунти до 2030 року і прагнути досягти нейтрального рівня деградації земель у світі.

До відома, ексміністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак повідомляв, що в Україні нараховується понад 1,1 млн га деградованих, малопродуктивних та техногенно забрудненних земель, які підлягають консервації. У свою чергу, заходи з рекультивації порушених земель, на думку міністра, здійснюються незадовільно.