Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Великоднє богослужіння в Михайлівському кафедральному соборі. Митрополит Епіфаній розповів, як можна освятити паски вдома (НАЖИВО)

  • 2314

ХРИСТОС ВОСКРЕС! /


У ніч на 18 квітня християни східного обряду відзначають Великдень - Світле Христове Воскресіння. Цьогоріч Великдень проходить в умовах карантину, у зв’язку з чим обмежено всі традиційні святкові заходи та богослужіння.


У суботу, близько 23:00, розпочалося Великоднє богослужіння в Михайлівському кафедральному соборі.
 

Службу (пасхальний канон) відправляє митрополит Київський і всієї України, предстоятель Української православної церкви Епіфаній.

 

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній звернувся до вірян і духовенства з Пасхальним посланням. Владика наголосив, що цьогоріч Великдень доведеться відзначати у надзвичайних умовах епідемії, та закликав усіх до терпіння. “Тому терпеливість наша перед обличчям викликів – не від безпорадності чи безсилля щось змінити, а від духовної сили, яку дає нам віра в Бога”, – наголосив митрополит Київський і всієї України, настоятель ПЦУ.

 

 
Предстоятель Православної церкви України Епіфаній розповів, як можна освятити паски вдома, використовуючи воду, освячену на Водохреще. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

"Якщо людина не має змоги, а це особливо люди похилого віку, які мають перебувати в цей час вдома, щоб не наражатися на небезпеку, після звершення богослужінь у храмах і, долучившись до них по телевізору чи через інші засоби, фейсбук, ютуб тощо, мають можливість самостійно взяти освячену на Йордан воду і покропити нею паску чи ті приношення, які ми приносимо зазвичай до храму в цей час", - сказав Епіфаній.

Він закликав вірян не брати безпосередньої участі в богослужіннях, не приходити масово на освячення пасок, а долучатися до богослужінь онлайн. 
 
*****

Раніше у МВС заявили, що поліція не допустить провокацій та масового скупчення людей біля храмів під час Великодніх служб. Також повідомлялося, що МВС та релігійні конфесії визначили формат проведення свят: у храмах повинно бути не більше 10 осіб, однак онлайн трансляція доступна для всіх. Цьогоріч віряни святкуватимуть Великдень вдома матимуть можливість спостерігати за богослужіннями онлайн.