Сокирянський коронавірус з політичним підтекстом, або як далі не йметься місцевому князькові… (ВІДЕО)

ДЕСЬ ТАМ, У БЕСАРАБІЇ... / 


Пандемія, карантин, надзвичайна ситуація – навіть усе це не змушує забути про політичні ігри багаторічного сокирянського районного «князька» Василя Козака. Здавалося б, що перед бідою усі рівні, однак, видається, що є й рівніші. Про районні маніпуляції довкола загрози світового масштабу – далі у сюжеті телеканалу ТВА.

Багаторічний голова районної ради Василь Козак нещодавно звернувся до усіх депутатів Сокирянської міської громади зі звинуваченням – цитую – «Сокирянська міська рада майже не бере участі у фінансуванні заходів, спрямованих на боротьбу з інфекцією». Прокоментувати це твердження ми попросили голову громади Василя Равлика.

Василь Равлик, голова Сокирянської ОТГ:

Інформація про те, що Сокирянська міська рада не допомагає районній раді і Сокирянській районній лікарні у боротьбі з епідемією коронавірусу не відповідає дійсності. Я маю на увазі ту інформацію, яку поширив голова районної ради. Якщо взяти загалом кошти, які вже виділені на боротьбу з коронавірусом – це кошти в сумі 278 тисяч гривень плюс 200 тисяч гривень ми виділили на ремонт приміщень, де буде встановлене обладнання для гемодіалізу. Тобто загалом близько 1 млн грн – це кошти міського бюджету, які спрямовані саме на медичну галузь району.))

Голова райради Василь Козак у письмовому зверненні твердив, що Сокирянська громада не повернула до районного бюджету гроші за лікування своїх жителів у районній лікарні. Голова громади знову спростовує – усі кошти на медицину ідуть практично одразу в медичні установи.

«Усі кошти, які надійшли, повністю перераховані нашим медичним закладам. Крім того, ми щорічно з міського бюджету виділяли додаткові кошти – для осіб, які потребують інсуліну, для осіб, які є з пересадженими органами, для дитини, яка потребує спеціального харчування і на інші речі. Тобто ми ніколи не обмежувалися тими сумами, які надходили з державного бюджету. Ми завжди знаходили можливості і фінансували додатково наші лікувальні заклади. Але ставиться мета проста – якомога більше коштів забрати з ОТГ. Тому ця цифра, яка там фігурує – 9 млн 400 тис – грунтується просто на якихось твердженнях. І претензія, яку ми отримали, ми дали на неї відповідь – якщо у вас є підстави, звертайтеся до суду. Якщо буде рішення суду, ми тоді визнаємо цю заборгованість», - каже голова Сокирянської ОТГ Василь Равлик.

Ще одне звинувачення голови районної ради пана Козака спростовував голова Сокирянської громади, а саме – на облаштуванні місцевого кладовища у селі Коболчин збагачуються і залучають до цього сумнівних виконавців, - так стверджує районний голова. Міський, натомість, пригадує – виконавець той колись працював і на районних об’єктах, а всі закиди свого опонента спростовує. Пан Равлик стверджує – на діючому цвинтарі залишився десяток вільних місць, і нове кладовище вкрай необхідне громаді. Питання про його облаштування люди почали порушувати ще у 2012-му році, зрушити з місця проблему вдалося тільки після утворення ОТГ.

Василь Равлик каже, що у 2016 році очолюване ним ОТГ замовило проектно-кошторисну документацію на будівництво кладовища і у 2017 вже виділили першу суму. Загальна кошторисна вартість кладовища – понад 3 млн грн. Але проектна документація розділена на 3 черги. А будується лише перша черга. Це той необхідний обсяг робіт, який дасть найближчим часом можливість освятити і починати поховання на новому кладовищі.

На облаштування цвинтаря у Коболчині з бюджету Сокирянської ОТГ витратили вже понад 900 тисяч гривень. Ці роботи, як запевнив голова громади пан Равлик, виконані, що підтверджено відповідними документами і виїздом міських депутатів на місце.

Він каже, що наразі зроблено огорожу навколо ділянки 2,34 га, побудоване приміщення для охорони, інвентаря, спеціальний ритуальний майданчик, туалет, колодязь. Кошти, які ми перераховували – це, власне, оплата за вже виконані роботи в минулому році. Але, оскільки в нас не було можливості в бюджеті провести цю суму, то ми з підрядником домовилися, що він виконає цю роботу за власні кошти, а вже в новому 2020 році ми з ним розрахуємося.

Облаштування кладовища у Коболчині Сокирянської ОТГ чомусь так дошкулило голові районної ради, що обстежувати результати роботи непідконтрольної йому громади районне начальство поїхало разом із правоохоронцями. Ті навіть зареєстрували кримінальне провадження за невідомо чиєю заявою, але голова громади переконаний – зловживань на об’єкті немає, - додає голова Сокирянської ОТГ.

За словами Василя Равлика, він не має точної інформації, хто написав заяву.

«Але, думаю, можна легко здогадатися, від кого ця заява є, порушено там справу. Ми на запит слідчого подали всі необхідні документи, починаючи з кошторисів, актів виконаних робіт – усі документи у них є на перевірці. Але я певен, що справа не має перспективи, оскільки все, що збудовано, є на місці і всі ціни відповідають чинному законодавству», - каже керівник ОТГ.

І насамкінець ще трохи про чинне законодавство. В акті державного аудиту, на який посилався у зверненні районний начальник усієї Сокирянщини Козак, є нюанс, який він чомусь забув.

Як стверджує голова Сокирянської ОТГ Василь Равлик, мова йде про явне порушення податкового законодавства – бюджет громади Сокирян і Коболчина за минулий рік недоотримав 3 млн 200 тисяч гривень податку з доходів фізичних осіб. Районна лікарня, райдержадміністрація, відділ культури – усі ці установи з їх численними працівниками і зареєстровані, і працюють не території громади і – логічно та законно – мали б перераховувати ПДФО до бюджету цієї громади, але, за чиєюсь вказівкою, цей платіж розкинули по сільських радах, які досі не утворили ОТГ і підпорядковані фактично районній раді.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації